Özel Ders
Wendy Chung TED Konuşması

Wendy Chung: Otizm — bildiklerimiz (ve henüz bilmediklerimiz)

Gerçeklere dayalı bu konuşmada, genetikçi Wendy Chung Otizm Spektrum Bozukluğu hastalığı hakkında bildiklerimizi paylaşıyor – örneğin, otizmin çoklu, belki de birbiriyle bağlantılı nedenleri var.

Bir teşhisi çevreleyen korku ve endişenin ötesine bakarak, Chung ve takımı araştırmalar, tedaviler ve dikkatli dinlemelerle öğrendiklerimize bakıyor.

Wendy Chung bu konuşmada, otizm spektrum bozukluğu hakkında yapılan bir çok yanlış bilinen bilgiyi ve bu konudaki bilimsel araştırmaları kronolojik sırayla anlatıyor.

…Bazı bireyler genetik bir nedenden dolayı otistik olabiliyor ama bunun nedeni ailede otizm olması değildir. Bunun nedeni, bazı bireylerde anneden ya da babadan geçmeyen ve bireyde yeni ortaya çıkan genetik değişiklikler ya da mutasyonların olabilmesidir.

Wendy Chung’un otizm hakkındaki bilgilendirici TED konuşmasını aşağıdaki videodan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. (TED kaynaklı mobil platformlarda Türkçe altyazı çıkamayabiliyor, bilginize.)

Wendy Chung’un TED konuşması hakkında sizler ne düşünüyorsunuz ? Yorum ve görüşlerinizi yazının altına bulunun Tartışmaya Katılın bölümüne yazabilirsiniz.

Tüm TED konuşmaları için tıklayın.

Değerlendirme

Bu konuşmayı beğendiniz mi ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Ramsey Musallam Öğrenmeyi ateşlemek için 3 kural

Ramsey Musallam: Öğrenmeyi ateşlemek için 3 kural

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş19 Twitter’da Paylaş0 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Wendy Chung: Otizm — bildiklerimiz (ve henüz bilmediklerimiz)

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş