Özel Ders
Ramsey Musallam Öğrenmeyi ateşlemek için 3 kural

Ramsey Musallam: Öğrenmeyi ateşlemek için 3 kural

10 yıllık ‘sözde öğretim’ sürecinden sonra kimya öğretmeni Ramsey Musallam’ı bir eğitimcinin gerçek rolünü anlaması için sarsan şey hayat riski taşıyan bir durumdu: Merakı İşlemek. Neşeli ve kişisel konuşmada, Musallam öğrenmeyi ve hayal gücünü ateşlemek ve öğrencileri dünya nasıl çalışıyor diye meraklandırmak için 3 kural verir.

Kimya öğretmeni Ramsey Musallam, öğrenme, öğretmen, eğlenme ve merak dörtgeninde gidip geliyor, ‘eğitim’ ile ‘merak’ kavramlarının ne denli önemli olduğunu 6.5 dakika gibi kısa bir zamanla muhteşem özetliyor.

10 yıllık sözde eğitim sürecimde beni kendime getiren ve şu öğrenci sorularının gerçek öğrenmenin temeli olduğunu fark etmeme yardım eden, rastgelen bilginin en iyi parçasını vermiş olan bir çok yazılı müfredat değildi.

Ramsey Musallam’ın ‘öğrenme’ ve ‘merak’ eksenindeki bu TED konuşmasını aşağıdaki videodan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. (TED kaynaklı mobil platformlarda Türkçe altyazı çıkamayabiliyor, bilginize.)

Ramsey Musallam’ın TED konuşması hakkında sizler ne düşünüyorsunuz ? Yorum ve görüşlerinizi yazının altına bulunun Tartışmaya Katılın bölümüne yazabilirsiniz.

Tüm TED konuşmaları için tıklayın.

Değerlendirme

Bu konuşmayı beğendiniz mi ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Dan Meyer Matematik dersinin bir yenilenmeye ihtiyacı var

Dan Meyer: Matematik dersinin bir yenilenmeye ihtiyacı var

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş19 Twitter’da Paylaş0 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Ramsey Musallam: Öğrenmeyi ateşlemek için 3 kural

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş