Özel Ders
Andrew McAfee Geleceğin meslekleri neye benzeyecek

Andrew McAfee: Geleceğin meslekleri neye benzeyecek?

Ekonomici Andrew MccAfee düşük zekalı robotların işlerimizi ya da en azından şu an bildiğimiz iş türlerini ele geçireceğini belirtiyor. Bu ileriyi gören konuşmada, geleceğin mesleklerinin neye benzeyeceği ve gelecek nesilleri bu meslekleri muhafaza etmek için nasıl eğitmek gerektiği konusunda düşünür.

Andrew MccAfee gerçekten bir çoğumuzun kabul etmek istemeyeceği şeyleri, teknolojinin tahminimizden de ileriye doğru gideceğini ve bu olduktan sonra günümüzde ‘meslek’ olan şeyleri neye, nasıl dönüşeceğini anlatıyor.

…Çok hızlı meydana getirdiğimiz dünyada göreceğiz ki; bilim kurgu gibi görünen şeyler gittikte artarken, meslek gibi görünen şeyler gittikçe azalacak. Arabalarımız kısa sürede kendilerini sürmeye başlayacak ki, bu da daha az kamyon şoförüne ihtiyacımız olacağı anlamına gelir.

Andrew MccAfee’nin teknoloji ve meslekler temalı bu ürkütücü TED konuşmasını aşağıdaki videodan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. (TED kaynaklı mobil platformlarda Türkçe altyazı çıkamayabiliyor, bilginize.)

Andrew MccAfee’nin TED konuşması hakkında sizler ne düşünüyorsunuz ? Yorum ve görüşlerinizi yazının altına bulunun Tartışmaya Katılın bölümüne yazabilirsiniz.

Tüm TED konuşmaları için tıklayın.

Değerlendirme

Bu konuşmayı beğendiniz mi ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Dan Meyer Matematik dersinin bir yenilenmeye ihtiyacı var

Dan Meyer: Matematik dersinin bir yenilenmeye ihtiyacı var

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş19 Twitter’da Paylaş0 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Andrew McAfee: Geleceğin meslekleri neye benzeyecek?

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş