Özel Ders
Ron Gutman gulumsemenin gizli gucu

Ron Gutman: Gülümsemenin gizli gücü

Ron Gutman gülümseme hakkındaki birçok araştırmayı inceliyor ve bazı sürpriz sonuçları ortaya çıkartıyor. Gülümsemenin ne kadar uzun yaşayacağının bir göstergesi olduğunu ve basit bir gülümsemenin yaşam kalitesinde dikkate değer bir etkisi olduğunu biliyor muydun? Bu evrimsel bulaşıcı davranış hakkında daha çok şey öğrenirken yüzündeki bazı kasları harekete geçirmeye hazırlan.

Ron Gutman, hem dünyamızdaki, özellikle de ülkemizdeki büyük bir eksikliğe parmak basıyor. ‘Gülümsemek’. Gülümsenin faydaları, bulaşıcılığı, yaşam kattığı katma değer ve bir çok şey daha Ron Gutman’ın anlatımıyla bu konuşmada.

Çocukken hep bir süper kahraman olmak istemişimdir. Dünyayı kurtarıp herkesi mutlu etmek. Ama hayallerimi gerçekleştirmek için süper güçlere ihtiyacım olduğunu biliyordum.

Ron Gutman’ın gülümsemenin insanlara neler kattığını anlatan bu TED konuşmasını aşağıdaki videodan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. (TED kaynaklı mobil platformlarda Türkçe altyazı çıkamayabiliyor, bilginize.)

Ron Gutman’ın TED konuşması hakkında sizler ne düşünüyorsunuz ? Yorum ve görüşlerinizi yazının altına bulunun Tartışmaya Katılın bölümüne yazabilirsiniz.

Tüm TED konuşmaları için tıklayın.

Değerlendirme

Bu konuşmayı beğendiniz mi ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Dan Meyer Matematik dersinin bir yenilenmeye ihtiyacı var

Dan Meyer: Matematik dersinin bir yenilenmeye ihtiyacı var

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş19 Twitter’da Paylaş0 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Ron Gutman: Gülümsemenin gizli gücü

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş