Özel Ders
Julian Treasure nasıl konuşalım ki insanlar bizi dinlemek istesin

Julian Treasure: Nasıl konuşalım ki insanlar bizi dinlemek istesin

Konuştuğunuzu fakat insanların sizi dinlemediğini hissetiğiniz oldu mu hiç? Julian Treasure size yardım etmek için burada. Bu yararlı konuşmada, ses uzmanı kuvvetli bir konuşmanın nasıl yapılacağını gösteriyor — bazı pratik ses alıştırmalarını kullanarak nasıl empati ile konuşalacağını da. Belki de dünyanın kulağa daha hoş gelmesini yardım edebilecek bir konuşma.

Julian Treasure insanların neden dinlenmediğini, dinlenemediğini, derdimizi karşı tarafa neden anlatamadığımızı, konuşmanın ‘günahlarını’ ve çağımızın en büyük problemlerinden birisi olan ‘iletişim’ sorununu bu konuşmasında detaylı bir şekilde ele alıyor.

İnsan sesi: Hepimizi çaldığı bir enstrüman. Muhtemelen dünyadaki en kuvvetli ses. Aynı zamanda savaş başlatabilen veya ‘Seni Seviyorum’ diyebilen tek ses. Ama bir çok insan konuştukları zaman insanların onları dinlemediğini tecrübe etmiştir. Peki bu neden ?

Julian Treasure’ın çağımızın en büyük sorunlarından birine parmak bastığı bu TED konuşmasını aşağıdaki videodan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. (TED kaynaklı mobil platformlarda Türkçe altyazı çıkamayabiliyor, bilginize.)

Julian Treasure’ın TED konuşması hakkında sizler ne düşünüyorsunuz ? Yorum ve görüşlerinizi yazının altına bulunun Tartışmaya Katılın bölümüne yazabilirsiniz.

Tüm TED konuşmaları için tıklayın.

Değerlendirme

Bu konuşmayı beğendiniz mi ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Dan Meyer Matematik dersinin bir yenilenmeye ihtiyacı var

Dan Meyer: Matematik dersinin bir yenilenmeye ihtiyacı var

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş19 Twitter’da Paylaş0 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Julian Treasure: Nasıl konuşalım ki insanlar bizi dinlemek istesin

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş