Özel Ders
TEOG Puan Hesaplama

TEOG Puan Hesaplama

TEOG Puan Hesaplama bölümüne hoş geldiniz.

Aşağıdaki TEOG Puan Hesaplama modülü %100 MEB uyumludur. TEOG puan hesaplama modülü ile ister TEOG puanlarınızı girerek, isterseniz de TEOG doğru sayılarınızı girerek TEOG puanınızı, Yerleştirmeye Esas Puanınızı (YEP) hesaplayabilirsiniz. Bunun ötesinde TEOG puanınızı hesapladıktan sonra tercih edebileceğiniz liseleri türlerine göre görebilir, inceleyebilirsiniz.

Gene aynı sayfadan liselerin TEOG taban puanlarını inceleyebilir, tercihlerinizi tercih robotu vasıtasıyla yapabilir, yapmış olduğunuz tercihlerinizi PDF olarak kaydebilir ya da çıktı olarak alabilirsiniz.

TEOG Puan Hesaplama modülü için tıklayın.

TEOG Puan Hesaplama modülü detaylı kullanım kılavuzu için tıklayın.

Değerlendirme

Bu yazı işinize yaradı mı ?
User Rating: 2.73 ( 20 votes)

218 Yorum

 1. ben kendi puanımdan yüksek bir okula gidebilirmiyim acaba büyükşehirde oturuyorum

  • Merhaba Fatma Nur.

   Puanlar değil, yüzdelik dilimler önemli. Tercihlerde şans faktörü de çok önemli. Net bir şey söylemek mümkün değil ama yüzdelik dilimler açıklanınca daha sağlıklı yorumlar yapabileceğiz.

 2. Hocam sizden rica ediyorum bir fen lisesi pansiyonu fiyati nedir acaba? Ve de aile gelir durumuna gore indirim olur mu ?cunku cok dusuk gelirimiz . Hatta kitap bile alamiyom nerdeyse zorla aliyom ama fen lisesi kazaniyom

  Lutfen cevap bekliyorum ……

 3. Hocam turkce 8 mat 9 fen 1 sos 2 ing 4 din 4 2. Teogdanda 18 tane yapsam sanliurfa yahya kemal beyatli lisesi gelirim lütfen bakın

  • Merhaba Ali.

   Yukarıdaki TEOG puan hesaplama modülünden 500 üzerinden kaç puan alabileceğini kendin hesaplayabilirsin. Şu ya da bu lise tutar ya da tutmaz diye yorum yapabilmek için ise henüz çok ama çok erken.

 4. merhaba hocam ben bu yıl derslerime çok çalışıyorum 6. sınıf ortalamam 75 düştü ve 7. sınıf ortalamam 77 ama ben derslerime çok çalışıyorum hangi konulara daha çok ağırlık vermeliyim ve teoga 9 gün kaldi teşekkürler

 5. SELAMINALEYKÜM OZAN HOCAM BAŞÖĞRETMEN LİSESİNDEN ASTSUBAY OLUNUR MU ?

 6. hocam merhaba

  benim puanım 9.sınıfta 423 10.sınıfta 452 puanlık bi liseye nakil yapabilir miyim ?

 7. hocam merhaba benim puanım 423 452 lik puanı olan i liseye 10.sınıfta geçebilir miyim

 8. Hocam torpil ile liseye girilir mi
  Benim arkadaşım girmiş

 9. Hocam bu gelecek yıl teog klasik mi olaak hocam tüm ôğretmenlerim böyle söylüyor

 10. teog puanı size gore dusecekmi ozan hocam nolur cevaplarsanız

 11. Merhaba Ozan Hocam,
  Ben internete göre 446 alıyorum.Okuldaki müdür yardımcımız standart sapma var demisti.Acaba puanım 450 ve üstüne çıkabilir mi ? Aldigim puanla florya tevfik ercan veya hüseyin yıldız anadolu lisesine gidebilir miyim ?

 12. Merhaba Ozan Hocam

  Polis olabilmek için hangi liseye gitmek gerekir? Sağlık Meslek Lisesinden 4 yıllık üniversite okunabilir mi? Okunursa hangi dal üzerinde okunur? Yani hangi meslek üzerine gidilir? Örneğin Anadolu Lisesinden 4 yıllık üniversite kazanıldıktan ve üniversite bittikten sonra öğretmen olunur.

 13. Merhaba Ozan Hocam

  Polis olmak için hangi liseye gitmek gerekir? Sağlık Meslek Lisesinden 4 sene üniversite okunabilir mi? Okunursa hangi dal üzerinde okunur? Yani hangi meslek üzerine gidilir? Kolay gelsin. Hayırlı Ramazanlar…

  • Merhaba Emir.

   Polislik için blidiğim kadarıyla özellikle bir bölüm okumana falan gerek yok. Bunu emniyetin sitesinden de araştırabilirsin. Sağlık meslek lisesi’nden mezun olduktan sonra 4 yıllık üniversitede okuyabilirsin elbette. Ama sen sınavsız geçişten bahsediyorsan 2 yıllık olması lazım.

 14. merhaba benim yerleştirme puanım 446.7 sizce ben 454 puanlık bir okula gidebilirmiyim

 15. 431 puanla bursluluk sınavı kazanılırmı 8. sınıf

  • Merhaba Can.

   PYBS ile ilgili ne yazık ki tahminde bulunamıyorum.

   • merhaba benim teog puanım 431 olduğunu daha önce söylemiştim acaba 434 puanlık liseye girme ihtimalim yüzde kaçtır

    • Merhaba Can.

     Bir yüzde elbette veremem. Fakat şansın olduğunu ve aradaki 3 puanlık farkın bu puan aralığı için kapanmayacak bir fark olmadığını söyleyebilirim. Ama gene de sağlıklı bir yorum için yüzdelik dilimlerin açıklanmasını beklememiz gerekiyor.

     • MERHABA OZAN HOCAM

      VERDİĞİNİZ CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. SİZDEN BİR KONU HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM. HANGİ LİSEDEN HANGİ MESLEK ÜZERİNE ADIM ATILDIĞINI ÖĞRENMEK İSTİYORUM BENİM FİKRİMCE EĞER TUTARSA 434 PUANLIK FEN LİSESİNE GİDİP MÜHENDİS OLMAK İSTİYORUM AMA FEN LİSESİNE GİDEMESSEM ANADOLU LİSESİNE GİDİP ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYORUM EĞER ANADOLU LİSESİNE GİDERSEM POLİSLİK SINAVLARINA KATILIRIM. BEN ŞU KONUDA SİZDEN BİLGİ ALMAK İSTİYORDUM. SİZCE BENİM FİKRİM DOĞRUMUDUR VE YA BİR HATAM OLUP OLMADIĞINI SİZDEN İSTEDİĞİM BİLGİYE GÖRE KARŞILAŞTIRMAK İSTİYORUM. BİR KONU DA ASTEĞMENLİK İLE İLGİLİDİR. ASTEĞMEN OLMAK İÇİN HANGİ LİSEYE GİTMEK LAZIMDIR İNTERNET ÜZERİNDE YETERLİ KADAR BİLGİ BULUNMAMAKTADIR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM KOLAY GELSİN HAYIRLI RAMAZANLAR…

      • Merhaba Can.

       Öncelikle türkçede tüm harflerin büyük bir şekilde yazılması gibi bir durum yoktur. Ayrıca ister öğretmenlik, ister mühendis, ister askerlik düşün, öncelikle Türkçe’yi öğrenmelisin. Noktalama işareti neredeyse hiç kullanmamışsın ve yazıyı anlamak için 3-4 kez okumak zorunda kaldım.

       İlk sorun için aşağıdaki linkte yer alan yazıyı inceleyebilirsin.

       https://ozancorumlu.com/2015-lise-turleri/

       Öğretmenlik bambaşka bir meslek, polislik bambaşka bir meslek. Bu düşünceye doğru ya da yanlış diye bir yorum kimse yapamaz. Tercih meselesi. Asteğmenlik için %100 bilgim yok fakat bildiğim kadarıyla askeri liseye gitmen gerekiyor.

       • Merhaba Ozan Hocam

        Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Sizce Anadolu Lisesi mi daha iyidir, Sosyal Bilimler mi? Benim TEOG sınavına göre sayısal derslerim daha iyi. Sizin de bilginizi almak isterim. Bir konu da bu sınavın yüzdelik dilimi ne zaman açıklanacak? Liselerin taban puanları düşecek mi? Yardımcı olduğunuzun için teşekkür ederim. Kolay gelsin. Hayırlı Ramazanlar…

        • Merhaba Can.

         İleride seçeceğin mesleğe göre değişir. Okuldan okula değişir. İyi olan anadolu lisesi de var, kötü olan da var. Bu sosyal bilimler liseleri için de geçerli. Yüzdelik dilimle alakalı TEOG yerleştirme ve nakil kılavuzunda net bir bilgi yok ama YEP ile birlikte açıklanabilir bir ihtimal. 29 Haziran.

         Liselerin taban puanlarında büyük oynamalar beklemiyorum.

         • Merhaba Ozan Hocam

          434 puan sizce kaça iner ve ya çıkar?

          • Böyle bir veri ile böyle bir tahmin yapılması imkansız.

           434 puanlı bir sürü lise var. Biri çıkarken diğeri inebilir. Arz-talep meselesi bu tamamen. Geçen senelerde X lisesine talep azdır, puanı 434’te kalmıştır. Bu sene aynı liseye talep muazzam olur, puanlar fırlar. Ya da tam tersi.

          • Puan fırlar derken kaç puan civarında en azından tahmin ediniz.
           Çorum merkezde Mukadder Akaydın Anadolu Lisesinin taban puanı kaç? İnternet üzerinde bir sitede 432 bir diğer sitede 459 bir diğer sitede 443 puan diyor. Rica ediyorum lütfen bana puanını öğrenir misiniz lütfen ACİL!

          • Öncelikle burada ACİL! diye bir şey olmadığını belirtmek isterim. Tüm sorular sırasıyla ve müsait olduğumda cevaplanmakta.

           Aşağıdaki linkten geçen senenin taban puanlarına bakabilirsin. Ayrıca bunu okulu arayarak da öğrenmeye çalışabilirsin basit bir şekilde.

           https://ozancorumlu.com/teog/teog-lise-taban-puanlari.php

           Sadece olabilecek tüm ihtimallerden bahsetmeye çalıştım. Sana sayı veremem.

          • Demek istediğim büyük oranda oynama olur mu? ( Talepler fazla olduğunda)

          • Soruna ‘net’ bir cevap alamayacağını teknik olarak bilsen dahi bu ısrarını doğal olarak heyecanlı ve meraklı olmana veriyorum Can fakat ‘büyük’ oran derken kullandığın büyük kelimesi çok göreceli bir şey. Ancak genel anlamda konuşabilirim. Puanlarda çok büyük oynamalar olacağını düşünmüyorum.

          • Sayısal derslerim iyi sizce sosyal bilimler lisesine gitmeliyim mi?

          • Tercih meselesi.

          • Ozan Hocam
           e okulda seçmeli medya okur yazarlığı dersinde
           1. yazılım 100 olarak gözüküyor ama 2. yazılıya girmedik öğretmenimiz 2. yazılıya ve sözlü notlarına hiçbir şey girmemiş sadece 1. yazılım duruyor acaba ortalamam sadece 1. yazılı üzerinden olup 100 mü düşecek cevaplarınızı bekliyorum lütfen

          • Bu konuyu öğretmenine sorman gerekiyor. Bir yorum yapamam.

          • hocam hangi liseye gideceğimi bilmiyorum fen mi? sosyal bilimler mi? Anadolu mu? sağlık mı?

          • Aşağıdaki linkte yer alan yazıyı okumanı tavsiye ederim. Bunun haricinde seni daha iyi tanıyan okulunun rehberlik birimine bu durumu danışırsan daha da sağlıklı olacaktır.

           https://ozancorumlu.com/2015-lise-turleri/

        • hocam
         mühendislik sayısal mı sözel mi

Tartışmaya Katılın

TEOG Puan Hesaplama

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş