Özel Ders
Stephen Hawking kainat hakkında büyük sorular soruyor

Stephen Hawking kainat hakkında büyük sorular soruyor

TED2008’in temasına uygun olarak, profesör Stephen Hawking kainatımız hakkında Büyük Sorular soruyor — Kainat nasıl başladı? Hayat nasıl başladı? Yalnız mıyız? ve bu soruları nasıl cevaplayacağımızı tartışıyor.

Stephen Hawking, kuşkusuz çağımızın en büyük bilim insanlarından bir tanesi. Kendisinin bu konuşmasında ‘kainat’ dediğimiz kavram hakkında detaylı ve sürükleyici bir hikaye dinliyoruz. Stephen Hawking hem soruyor, hem cevaplıyor.

Biz yaratılış sırrını çözdüğümüzü düşünüyoruz. Belki de kainatı patentleyip, herkesten varolma ayrıcalığı parası almalıyız.

Stephen Hawking’in kainat ile ilgili soru ve cevaplarla dolu bu TED konuşmasını aşağıdaki videodan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. (TED kaynaklı mobil platformlarda Türkçe altyazı çıkamayabiliyor, bilginize.)

Stephen Hawking’in TED konuşması hakkında sizler ne düşünüyorsunuz ? Yorum ve görüşlerinizi yazının altına bulunun Tartışmaya Katılın bölümüne yazabilirsiniz.

Tüm TED konuşmaları için tıklayın.

Değerlendirme

Bu konuşmayı beğendiniz mi ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Ramsey Musallam Öğrenmeyi ateşlemek için 3 kural

Ramsey Musallam: Öğrenmeyi ateşlemek için 3 kural

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş19 Twitter’da Paylaş0 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Stephen Hawking kainat hakkında büyük sorular soruyor

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş