Özel Ders
Mobilya-Öğrencilerine-300’er-TL-Burs

Mobilya Öğrencilerine 300’er TL Burs

Mobilya sektörünün kendi insan kaynağını kendi yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi’ çerçevesinde, Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği desteğiyle öğrencilere aylık 300 TL burs verilecek.

Mobilya sektörü kendi insan kaynağını kendi yetiştirmek amacıyla harekete geçti. ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi’ne destek olan Ege İhracatçı Birlikleri Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, başarılı öğrencilerin ağaç işleri mobilya bölümünü tercih etmelerini sağlamak amacıyla Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi’nin Mobilya ve Dekorasyon Bölümü’ne kayıt yaptıran 34 öğrenciye, Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği üyeleri tarafından burs verilmesine aracılık etti.

Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen Burs Protokolü İmza Töreni’ne Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Doğan Yağcı, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Şimşek ve Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Serdal Şimşek, burs veren firma yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Doğan Yağcı, meslek liselerinden mezun olan öğrencilerin işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde eğitim görmediklerini gözlemlediklerini söyledi.

BURS FONU OLUŞTURULDU

Bu bağlamda Türkiye’deki en büyük sorunlardan birinin ara teşvik eleman sorunu olduğunu belirten Yağcı, “İhracat rakamlarını yükseltmek ve daha fazla ihracat yapabilmek için kaliteyi arttırmamız gerekiyor. Araştırma ve geliştirmede de gerekli tasarımlar yapmamız gerekiyor. Bunun için ara teknik elemanlara ihtiyacımız var. Bizim kendi markamızı oluşturup, kendi şartlarımızı kabul ettirmenin yolu buradan geçiyor. Bu anlamda iki önemli nokta eğitim ve organize sanayi bölgeleri. Eğitim çerçevesinde mobilyacı üreticilerimizin katılacağı bir burs fonu oluşturuldu. Meslek liselerinin mobilya bölümlerini tercih eden öğrencilere bu fondan aylık 300 TL burs verilecek. Bu sayede mobilya sektörünün kalifiye eleman açığının kapanacağına inanıyoruz. Bu projenin koordinasyonunda ve burs toplama sürecinde mobilya sektörümüzün sivil toplum kuruluşları etkin rol üstlenecek” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Şimşek de uygulamanın diğer okullara yayılmasını dilediklerini belirterek, 34 öğrenciye maddi yardım yapılacağını söyledi.

Okul Müdürü Serdal Şimşek ise öğrencilerin bu alana yönlendirilmesi kapsamında da protokol imzalanmasının kendileri için sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Mobilya Öğrencilerine 300’er TL Burs

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş