Özel Ders
Ziya-Selçuk,-'Sıra-Dışı-Gençler'le-Buluştu

Ziya Selçuk, ‘Sıra Dışı Gençler’le Buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şanlıurfa ziyaretinde, halk eğitimin ücretsiz kursları sayesinde zor şartlar altında üniversite kapılarını aralayan ve başarı öyküleriyle takdir toplayan Siverekli öğrencilerle görüştü.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şanlıurfa ziyaretinde, halk eğitimin ücretsiz kursları sayesinde zor şartlar altında üniversite kapılarını aralayan ve başarı öyküleriyle takdir toplayan Siverekli ‘sıra dışı gençlerle’ bir araya geldi.

Selçuk, Şanlıurfa’da, çobanlık yaparken üniversite sınavlarına hazırlanan ve Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanan Musa Keçikıran; Adıyaman Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ne giren Songül Şen; Cumhuriyet Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nü kazanan Esra Kalemli; Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü’ne yerleşen Gizem Uzunalan ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarih Bölümü’nü kazanan Keziban Çakmak’la görüştü.

Öğrencilerle sohbet eden ve buluşmanın kendisini heyecanlandırdığını belirten Bakan Selçuk, “Sıra dışı gençler, nasıl bunu başarmışlar, Türkiye’deki birçok genç çocuğumuza örnek olabilecek kadar nasıl çalışmışlar? Sizin hedefleriniz ne, hayalleriniz ne, çok merak ettim. Urfa’ya gelip de sizlerle görüşmemek olmaz diye düşündüm” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencinin başarısında ailenin rolüne de işaret ederek, “Bu başarılar sadece şahsi girişimle, arzuyla, istekle olmuyor. Ailenin de doğrudan veya dolaylı desteğiyle oluyor. Onların emeklerine de büyük saygı duyuyoruz” diye konuştu.

Bakan Selçuk daha sonra öğrencilerden başarı hikayelerini dinledi.

‘GECELERE KADAR ÇALIŞIYORDUK’

Çobanlık yaparken üniversite sınavına hazırlanarak Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanan Musa Keçikıran, mutlu ve gururlu olduğu söyledi. Keçikıran, “İşimiz gücümüz hayvanlarla. Sabah kalkıyoruz yemini veriyoruz hayvanların. Sonra doğru halk eğitim merkezine. Allah onlardan razı olsun. Ücretsiz kurs açmışlar. Müdüründen öğretmenine kadar herkes bizimle ilgilendi, kaynak kitap yardımında bulundular. Böylece derslerdeki açığımızı kapatıyorduk. Bize çok yardımcı oldular. Ondan sonra yine eve geliyorduk. Gecelere kadar çalışıyorduk hedeflerimiz için. Bize özel dershanelerin sağlayamadığı olanakları sağladılar. Çok şükür kazandık” dedi.

‘HAYAT KURTARMAK İSTİYORUM’

Cumhuriyet Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünü kazanan Esra Kalemli ise, anne ve babasız olarak hayatla mücadele ettiğini, mezun olduktan sonra dershaneye gitme imkânı bulamadığı için halk eğitimi merkezinin açtığı ücretsiz kurslara katıldığını anlattı.

Emeği geçenlere teşekkür eden Kalemli, “Öğretmen ve yöneticilerimizin bizlere tanıdığı imkânlar sayesinde çalıştım çabaladım. Ben hep sağlıkçı olmak istedim. Hayat kurtarmak istiyorum. Öyle de oldu. İnşallah kendimi geliştirerek daha üst mevkilere kadar gelebileceğim” diye konuştu.

Diğer öğrenciler de halk eğitimi merkezinin açtığı kurslara devam ederek üniversiteyi kazandıklarını, kendilerine bu imkanları sağlayan yetkililere teşekkür etti.

Öğrencilerin başarı hikayelerini ve önerilerini dinleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öte yandan, öğrencilere Bakan Selçuk’un talimatıyla birer dizüstü bilgisayar hediye edileceği bildirildi.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

19Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Ziya Selçuk, 'Sıra Dışı Gençler'le Buluştu

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş