Anasayfa / HABER / PYBS başvuruları başladı !
Özel Ders
PYBS Başvuruları Başladı

PYBS başvuruları başladı !

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) başvuruları 20 Nisan Pazartesi, yani bugün başladı. 30 Nisan Perşembe gününe kadar başvuru yapılabilecek. PYBS 13 Haziran saat 14:00 te yapılacak. Sonuçlar ise 21 Temmuz’da açıklanacak. TEOG’a katılacak 8. sınıf öğrencileri ise başvuru tarihleri süresince belge alacaklar ve PYBS’ye girmeyecekler.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) kılavuzu MEB tarafından yayınlandı. Sınava 5,6,7,9,19 ve 11. sınıflar girecek. Başvurular 20-30 Nisan arasında yapılacak. Sınav 13 Haziran saat 14:00 te yapılacak, sonuçlar ise 31 Temmuz’da duyrulacak.

TEOG’a girecek 8. sınıf öğrencileri PBYS için ne yapacak ?

TEOG kapsamında 29-30 Nisan’da merkezi sınava girecek 8. sınıf öğrencileri, başvuru tarihlerinde (20-30 Nisan) başvuru belgelerini alacaklar. PBYS‘ye girmeyecekler. TEOG sınavından aldıkları puana göre yerleştirme yapılacak.

PYBS İçin Başvuru Nereden Yapılacak ?

Başvuru  işlemleri http://www.meb.gov.tr, http://www.odsgm.gov.trhttp://oges.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılacak.

PYBS kılavuzu için tıklayın.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

PYBS başvuruları başladı !

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş