Özel Ders
Öğrencilerin-Yüzde-75’i-Üniversitelere-E-kayıt-Yaptırdı

Öğrencilerin Yüzde 75’i Üniversitelere E-kayıt Yaptırdı

Yükseköğretim kurumlarında herhangi bir programa yerleşme hakkı kazanan adayların yüzde 75’inin e-kayıtla, kayıt işlemlerini tamamladığı açıklandı. YÖK’ün verdiği bilgiye göre, e-kayıt yaptırma imkanı olan 586 bin 41 öğrenciden 439 bin 275’i e-kayıt yaptırdı. Böylece 250 milyon TL’ye yakın tasarruf sağlandı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 3-5 Eylül tarihlerinde gerçekleşen üniversitelere e-kayıt’larla ilgili verileri paylaştı. Buna göre, yükseköğretim kurumlarında herhangi bir programa yerleşme hakkı kazanan öğrencilerin yüzde 75’i e-kayıt yoluyla işlemlerini tamamladı. E-kayıt yaptırma imkanı olan 586 bin 41 öğrenciden 439 bin 275’i e-kayıt yaptırdı. Böylece 250 milyon TL’ye yakın tasarruf sağlandı.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Öğrencilerin Yüzde 75’i Üniversitelere E-kayıt Yaptırdı

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş