Özel Ders
2018-KYK-Yurt-ve-Geri-Ödemesiz-Burs-Başvurusu-Nasıl-Yapılır

2018 KYK Yurt ve Geri Ödemesiz Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milyonlarca üniversite öğrencisi yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözünü Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) çevirdi. Peki 2018 KYK burs ve yurt başvuruları nasıl yapılır? Ailelerden ve öğrencilerden yurt başvurusu için hangi belgeleri isteyecekler? İşte son günlerin en çok aranan konusuyla ilgili detaylar…

Tüm Türkiye’nin heyecanla beklediği YKS tercih sonuçları geçtiğimiz akşam açıklandı. Şimdi ise gözler KYK yurt ve burs başvurularına çevrildi. Barınma ihtiyacı üniversite öğrencileri için ilk tercih olurken bunu devlet yurdundan yapmak isteyenler KYK yurt başvurularına merak etmeye başladı. Peki 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) geri ödemesiz burs ve yurt başvuruları nasıl yapılır? Konuyla ilgili detaylar araştırmayı haberimizden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

KYK YURT BAŞVURULARI BAŞLAMA TARİHİ AÇIKLANDI!

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalmak, kredi ve burs imkanından yararlanmak isteyen öğrenciler için başvuru zamanı kesinleşti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan son dakika açıklamasında burs ve öğrenim kredisi başvurularına ilişkin öğrencileri yakından ilgilendirecek bilgiler bulunuyor.  Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, üniversite kayıtları 3 Eylül’de başladığını açıkladı. Aynı gün yurt başvurularının başlayacağını söyledi. Yurt başvuruları, KYK’nın resmi web sitesinde yapılacak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NEREDEN YAPILACAK?

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye kurumun resmi internet adresi “yurtkur.gsb.gov.tr” den ulaşabilecek. Başvuruların değerlendirmesi sonrasında, burs veya kredi tahsisi yapılan öğrenciler Kurumun kyk.gsb.gov.tr internet adresinde ilan edilmektedir.

BAŞVURULAR NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

Öğrencilerin başvuruları “e-devlet”te yer alan öğrenim bilgilerine göre değerlendirilecek.

KYK BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

  • KYK resmi web sitesine “kyk.gov.tr” adresi girilir. “2018-2019 Öğrenim yılında yurt içinde yükseköğrenim programına girmeye ÖSYM veya ara sınıf öğrencilerin yurt başvurusu için tıklayınız” sekmesine tıklanır.
  • Açılan sayfada “Başvuruda dikkat edilecek hususlar “yazısı dikkatlice okunduktan sonra sayfanın en altındaki başvuru şartlarını kabul ettiğinizi onaylamak için onay kutucuğunu işaretleyip “Başvuru ve Güncelleme” sekmesi tıklanır.
  • Yeni sayfadaki başvuru sahibi kimlik bilgileri doğru olarak doldurulup resimdeki güvenlik kodu girilir.
  • Açılan yeni sayfada sizden öğrenim bilgileriniz ve okul bilgileriniz istenir.
  • Açılan yeni sayfada sizden ailenizle ilgili bilgiler istenmektedir. (ailede başka eğitim gören var mı, malvarlığı, geliri vb.) sizden istenen bilgileri doğru olarak girmeniz yararınıza olacaktır. (verdiğiniz bilgilerin doğruluğu kesinlikle araştırılacaktır.)
  • Sizden adres bilgileriniz ve e posta adresiniz istenmektedir.
  • Son olarak tüm bilgilerinizin doğru olarak doldurduğunuzdan emin olduktan sonra kaydet sekmeni tıklayrak, 2018 KYK burs ve kredi başvuru işlemleriniz tamamlanmış olacaksınız.

BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2018 geri ödemesiz burs başvuruları, tüm üniversite öğrencilerinin başvuracağı için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, DGS tercih sonuçlarını açıkladıktan sonra burs başvuruları kurum tarafından resmi web sitesinde başlatılacaktır.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

2018 KYK Yurt ve Geri Ödemesiz Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş