Özel Ders
MEB'den 2015 Şubat Öğretmen Ataması Hazırlığı (Resmi Yazı)

MEB’den 2016 Şubat Öğretmen Ataması Hazırlığı (Resmi Yazı)

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2016 şubat ayı öğretmen ataması ile ilgili hazırlıklara başladı.

2016 Şubat öğretmen ataması olacak mı sorusu atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenin en büyük sorusu. Konu ile ilgili bazı gelişmeler var.

Şubat ayı atamasıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı dün yaptığı açıklamada,

Artılarıyla eksileriyle değerlendiriyoruz. Bununla ilgili kesin bir açıklama yapmayayım ama inceliyoruz. Meclis açıldıktan sonra bu konuyla ilgili değerlendirmelerimizi tamamlamış oluruz. Ona göre bir karar vereceğiz. Ama gençlerimiz memnun edeceğimizi tahmin ediyorum.

demişti.

Nabi Avcı 2016 subat ogretmen atamasi aciklamasıi
Nabi Avcı’nın açıklamaları için tıklayın.

Bu açıklamadan sonra MEB’den ‘norm kadro güncellemeleri’ ile ilgili olarak bir yazı gönderildi. Kurumlardan normların güncellenmesi istendi. Bu da Şubat ataması öncesi güncel öğretmen norm açıklarının belirlenmesine yönelik olarak yorumlanmakta.

İşte MEB’in resmi yazısı:

MEB Norm Güncelleme Resmi Yazısı
MEB Norm Güncelleme Resmi Yazısı

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz, atama bekleyen öğretmenlerin change.org da başlatmış oldukları kampanya da devam ediyor.

öğretmenler, subat 2016’da 40 bin atama İstiyor
Atama bekleyen öğretmenler change.org da imza kampanyası başlattı. Detaylar için tıklayın.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da, yaklaşık bir hafta önce ‘100 bin öğretmen ataması’ konusundaki ısrarlarını ve taleplerini dile getiren bir açıklama yapmıştı.

İsmail-Koncuk-100-bin-atama-yapilması-konusunda-israrciyiz
İsmail Koncuk’un 100 bin atama ile ilgili açıklamaları için tıklayın.

ozancorumlu.com olarak 2016 Şubat ayı öğretmen atamalarını sonuna kadar destekliyoruz. Atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenimizin bir an önce öğrencileri ile kavuşmalarını, mesleklerini icra edebilmelerini hem destekliyor, hem talep ediyoruz. Bu konu ile ilgili tüm gelişmeleri de anbean sizlere duyuracağız.

Sizler için kurduğumuz 2016 Öğretmen Atamaları Facebook grubu için tıklayınız.

Siz atama bekleyen öğretmenler ve aileleri de 2016 Şubat ayı öğretmen atamaları ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi yazının altında yer alan yorum bölümünde ve Şikayetler bölümünde dile getirebilirsiniz.
Sitemizdeki tüm içerikten mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki kutucuğa e-mail adresinizi yazıp abone olabilirsiniz. Aboneliğinizi tamamlamak için e-postanıza gelen maili onaylamayı unutmayın.

Değerlendirme

Bu yazı işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

MEB'den 2016 Şubat Öğretmen Ataması Hazırlığı (Resmi Yazı)

Share via
Bunu arkadaşınla paylaş