Özel Ders
DGS-Yerleştirme-Sonuçları-ve-DGS-Sonuç-Sorgulama-Sayfası-Açıldı!

DGS Yerleştirme Sonuçları ve DGS Sonuç Sorgulama Sayfası Açıldı!

Dikey Geçiş Sınavı yani DGS adaylarının beklediği açıklama geldi. ÖSYM yaptığı duyuru ile DGS sonuçlarını ilan etti ve DGS sonuç sorgulama sayfasını adayların erişimine açtı. İşte ÖSYM’nin duyurusu, DGS sonuç sorgulama sayfası ve sonuçlarla ilgili sayısal bilgiler…

Önlisanstan (2 yıllık) lisans programlarına (4 yıllık) geçiş için yapılan DGS yani Dikey Geçiş Sınavı için yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ilan edildi. Aşağıdaki bağlantıdan DGS sonuç sorgulama sayfasına ulaşabilir ve T.C. kimlik numaranız ile aday şifrenizi girerek yerleştirme sonucu öğrenebilirsiniz.

DGS yerleştirme sonuçları için tıklayınız

94 BİN ADAY YERLEŞTİ

DGS sonuçlarının açıklanmasını takiben 180 bin aday bölüm tercihi yaptı. ÖSYM’nin verdiği saysal bilgilere göre bu adaylardan 94 bini örgün, ikinci öğreti, uzaktan eğitim ve açıköğretim programlarına yerleştiler. 35 bin kontenjan ise boş kaldı.

DGS KAYDI NE ZAMAN YAPILACAK?

DGS sonucunda bir lisans programına kayıt hakkı kazananlar kayıt işlemlerini ilgili üniversitede 21-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecekler.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

DGS Yerleştirme Sonuçları ve DGS Sonuç Sorgulama Sayfası Açıldı!

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş