Özel Ders
Batı-Avrupa-Açık-Ortaokul-ve-Açık-Lise-Kayıt-Süresi-Uzatıldı

Batı Avrupa Açık Ortaokul ve Açık Lise Kayıt Süresi Uzatıldı

Avrupa’da yaşayan öğrenci adayları ‘Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı’ için 28 Eylül’e kadar kayıt yaptırabilecek.

Avrupa ülkelerinde yaşayan öğrenci adayları için 21 Eylül’de sona erecek olan ‘Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı’ kayıt süresi 28 Eylül’e kadar uzatıldı.

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu Ortaokul ve Lise Programları Görevlisi Semra Önder, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Anadolu Üniversitesi iş birliğiyle Avrupa ülkelerinde yürüttüğü programların, Almanya’daki bazı eyaletlerin yaz tatilinin yeni sona ermesi ve öğrenci adaylarından yoğun talep gelmesi üzerine uzatıldığını belirtti.

Programların kayıt başvurularının ‘http://bap.anadolu.edu.tr’ adresinden çevrimiçi olarak kabul edildiğini söyleyen Önder, şöyle devam etti:

“Eğitimini yarıda bırakmış ya da hiç başlamaya fırsat bulamayan ve Türkçe bilen herkese yönelik sunulan bu fırsattan yararlanılmasını öneriyoruz. Batı Avrupa’da sunulan ortaokul ve lise bitirme imkânlarından yararlananlar, diledikleri takdirde Türk yükseköğretim sisteminde üniversite öğrencisi olabilecekleri gibi, Türkiye üniversitelerinden alacakları öğrenci ya da mezun belgeleriyle bulundukları ülkelerdeki üniversitelere başvuru yapabilme olanağı elde edebilecekler”

Kayıtlar, 28 Eylül Cuma günü, Orta Avrupa saatiyle 16.30’a kadar yapılabilecek.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

19Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Batı Avrupa Açık Ortaokul ve Açık Lise Kayıt Süresi Uzatıldı

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş