Özel Ders
Aziz-Sancar’ın-Projesi-Bülent-Ecevit-Üniversitesi’nde-Başlıyor

Aziz Sancar’ın Projesi Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Başlıyor

Nobel Kimya Ödülü sahibi bilim adamı Aziz Sancar’ın başlattığı kız çocukların eğitimine destek projesi ’STEM Kampları’ (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Bülent Ecevit Üniversitesi’nde başlıyor.

Prof. Dr. Aziz Sancar, ilköğretim 6’ıncı sınıf öğrencisi kızların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik dalında daha başarılı olması için ‘STEM Kampları’ projesini başlattı. Türkiye’de 7 ilde 6’ncı sınıfta okuyan 700 kız öğrencinin dahil olacağı eğitim projesinin Türkiye’nin farklı illerindeki üniversitelerde gerçekleşerek Mayıs’ta sona ereceği belirtildi.

2’şer günlük programlardan oluşan projenin ilki Bülent Ecevit Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, özellikle kız çocuklarının eğitimi, ülke kalkınması açısından daha fazla önem arz ettiğini söyledi. Üniversite olarak kız çocuklarının eğitimi ve kadına yönelik araştırmalar konusunda pek çok çalışma yürüttüklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Özer, şöyle konuştu:

“Prof. Dr. Aziz Sancar’ın başlattığı Kız Çocukları İçin STEM Kampları projesinin ilk programının üniversitemizde yapılması çok önemli. BEÜ’de 8 Nisan Cuma günü, ’Kız Çocuklarının Eğitimi için STEM’in Önemi ve Sürdürülebilir Kalkınmaya Etkileri’ konulu panel ile başlayıp 2 gün sürecek. Böyle önemli bir konu üzerinde yapılacak olan bir çalışmaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Aziz Sancar’ın Projesi Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Başlıyor

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş