Anasayfa / HABER / 2015-2016 1. TEOG T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru ve Cevapları
Özel Ders
2015-2016 1. TEOG T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru ve Cevapları

2015-2016 1. TEOG T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru ve Cevapları

2015-2016 1. TEOG T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük soru ve cevapları şöyle:

 • Buna göre öğrenci, öğretmenine aşağıdaki sorulardan hangisini sormuştur? sorusunun cevabı B) Atatürk’ün yaşadığı şehirlerdeki kültürel farklılığın sebebi nedir?
 • Bu parçadan, Mustafa Kemal’in öğrenim gördüğü dönemdeki eğitim öğretim sistemi ile ilgili aşağıdaki sonuçlardan hangisi çıkarılamaz? sorusunun cevabı D) Ülkede eğitim birliği sağlanmıştır.
 • Bu şemada başlık olarak aşağıdakilerden hangisi kullanılmalıdır? sorusunun cevabı B) Asker Mustafa Kemal
 • Bu durum Mustafa Kemal’in aşağıdaki özelliklerinden hangisini yansıtmaz? sorusunun cevabı A) İleri görüşlülüğünü
 • Selanik’e ait bu özelliklerden yola çıkarak şehirle ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? sorusunun cevabı C) Kültürel etkileşime açıktır.
 • Verilen bilgilerden hareketle Manastır şehri, Mustafa Kemal’i daha çok hangi açıdan etkilemiştir? sorusunun cevabı B) Fikir hayatı
 • Mustafa Kemal’in bu başarısında, aşağıdakilerden hangisinde elde ettiği beceri etkili olmuştur? sorusunun cevabı B) Trablusgarp’ta İtalyanlara karşı yerli halkı örgütlemesi
 • Mustafa Kemal’in Selanik’teki bu faaliyetleri, Millî Mücadele’deki liderliğine hangi açıdan katkı sağlamıştır? sorusunun cevabı A) Siyasi
 • Osmanlı Devleti bu tutumuyla; I. Ekonomik problemlerden kurtulmak II. Kaybettiği toprakları geri almak III. Doğu Akdeniz’de etkinliğini arttırmak hedeflerinden hangilerini gerçekleştirmek istemiştir? sorusunun cevabı D) I, II ve III
 • Bu bilgilere göre Osmanlı Devleti’nin uyguladığı tehcir politikası ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez? sorusunun cevabı C) Tehcirle Anadolu’daki Ermeni varlığı bitirilmek istenmiştir.
 • Buna göre Mustafa Kemal’in, Mondros Ateşkes Antlaşması’nın uygulanması karşısındaki tutumu için aşağıdakilerden hangisi söylenemez? sorusunun cevabı D) Uzlaşmacı politika izlemiştir.
 • Bu tabloya göre aşağıdakilerden hangisi millî cemiyetlerin ortak özelliği olarak söylenemez? sorusunun cevabı A) İşgallere karşı ortak hareket etmişlerdir.
 • Buna göre Kuvayımilliye ruhunun oluşmasında; I. İstanbul yönetiminin pasif tutumu II. İtilaf Devletleri’nin Anadolu’yu işgali III. Azınlıkların faaliyetleri IV. Büyük Millet Meclisine karşı isyanların çıkması durumlarından hangileri etkili olmuştur? sorusunun cevabı B) I, II ve III
 • Buna göre Mustafa Kemal’in yaptığı çalışmaların amacı, aşağıdakilerden hangisidir? sorusunun cevabı D) Millî birlik ve beraberliği sağlamak
 • Misakımillî’nin bu kararları ile I. Vatanın bütünlüğü II. Tam bağımsızlık III. Ulusal egemenlik kavramlarından hangileri arasında ilişki kurulabilir? sorusunun cevabı B) I ve II
 • Hıyanetivataniye Kanunu’nun “Olağanüstü ve aceleyi gerektiren durumlarda zanlının yakalandığı yerdeki ceza mahkemesi de yargılama yapmaya ve karar vermeye yetkilidir.” maddesinin gerekçesi, aşağıdakilerden hangisidir? sorusunun cevabı A) Yargının işleyişini hızlandırmak
 • Bu bilgiye göre Türk milletinin Sevr Antlaşması’na karşı tutumu ile ilgili aşağıdaki değerlendirmelerden hangisi yapılabilir? sorusunun cevabı C) Ümitsizliğe düşmemiştir.
 • Buna göre Mustafa Kemal hakkında aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? sorusunun cevabı D) Karşılaştığı sorunları kararlılıkla aşmasını bilen bir liderdir.
 • Fransız komutan bu bildiri ile I. Yöre halkının direnmesini engellemek II. Bölge halkının can güvenliğini sağlamak III. Bölgede işgali kolaylaştırmak IV. Bölgede barış ve huzuru gerçekleştirmek amaçlarından hangilerini hedeflemiş olabilir? sorusunun cevabı C) I ve III
 • Bu bilgilere göre Doğu Cephesi’nde kazanılan başarının sonuçları ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? sorusunun cevabı C) Cepheler arasında güç birliğini sağlamıştır.

2015-2016 1. TEOG T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük soru ve cevaplarını PDF formatında görüntülemek için tıklayın.

2015-2016 1. TEOG T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sınavınız nasıl geçti ? En çok hangi sorularda takıldınız ? Yazının altındaki yorum bölümlerinde benimle ve arkadaşlarınızla paylaşabilir, tartışabilirsiniz.
TEOG-2016-puan-hesaplama
%100 MEB Uyumlu TEOG Puan Hesaplama Modülü İçin Tıklayın.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

14Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

6 Yorum

 1. Hangi mantığa göre yapılmış bir soru? Soruyu hazırlayan bir zahmet açıklamasını yapsın. Kitapta çok uluslu olması ve bir çok milletten insan olması kültürel olurken diğerleri Atatürk’ün siyasi hayatına etki eden nedenler olarak anlatıldı. Sınavda neden tam tersi verilmiş bir zahmet açıklansın sebebi.

 2. Merhaba hocam, ben teog hakında pek fazla bilgili değilim. Yüzdelik dilimin, yep’in, veteog puanının 700üzerinden alınan puanla mı liselere yerleştirilir? Bu soralarda beni en kısa zamanda bilgilendirizseniz çok sevinirim….

 3. Bu bilgilere göre Osmanlı Devleti’nin uyguladığı tehcir politikası ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez? sorusunun cevabı C) Tehcirle Anadolu’daki Ermeni varlığı bitirilmek istenmiştir.

  Bu soru nasıl C :/

 4. Abi fen ne zaman geliyor?

 5. 2y yaaaa

Tartışmaya Katılın

2015-2016 1. TEOG T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru ve Cevapları

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

 • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
 • Derslere Yardımcı Özel Ders
 • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
 • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
 • Skype Özel Ders Seçeneği
%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş