Özel Ders
YÖK'ten-Yükseköğretim-Kurumları-Fikri-Mülkiyet-Hakları-Yönetmeliği

YÖK’ten Yükseköğretim Kurumları Fikri Mülkiyet Hakları Yönetmeliği

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), “Yükseköğretim Kurumları Fikri Mülkiyet Hakları” Yönetmeliğini askıya çıkardı.

YÖK’ün Yükseköğretim Kurumları Fikri Mülkiyet Hakları Yönetmeliği ile ilgili yapmış olduğu açıklama şöyle:

Üniversiteler ile bunlara bağlı birimlerde, araştırmacıların bilimsel çalışmalarından doğacak ve toplumsal katma değer yaratabilecek üniversite’ye ait her türlü bilgi, know-how, girişim fikrî, yazılım dâhil her türlü eser, tasarım, marka, proje ile faydalı model ve patent gibi her türlü fikrî ve sınai mülkiyet hakkı, bunların ticarileştirilmesi ve üçüncü taraflara aktarılması süreçleri ile ilgili olarak Yükseköğretim Kurulu Üniversite-Sanayi İşbirliği Daimi Komisyonu tarafından “Yükseköğretim Kurumları Fikri Mülkiyet Hakları” Yönetmeliği Taslağı hazırlanmıştır.

Yeni YÖK olarak sorumluluğumuzdaki konuları katılımcı bir yaklaşımla değerlendirmekte ve takibinde de gerekli düzenleyici kararları almaktayız.

Yükseköğretim Kurumları Fikri Mülkiyet Hakları Yönetmeliğine” ilişkin karar alırken başta yükseköğretim kurumlarının yetkili kurulları ile tüm akademik camia olmak üzere  diğer paydaşların görüş ve önerilerinin alınmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu yaklaşım kapsamında “Yükseköğretim Kurumları Fikri Mülkiyet Hakları Yönetmelik Taslağı” kurumsal web sitemizin anasayfasında yer alan  “Askıya Çıkardık” bölümünde paylaşılmıştır. Askıya çıkarılan konuya ilişkin görüşlerini bildirmek isteyen kişiler ilgili alanda yer alan taslak metni inceleyip, formu doldurmak suretiyle bu işlemi gerçekleştirebileceklerdir.

Bu faaliyetlerimizin karar sürecinin tamamlanması, ilgili paydaşların görüş ve önerileri alındıktan sonra olacaktır.

Bu uygulama kapsamında askıya çıkardığımız konuya ilişkin bilgiler için aşağıdaki linki tıklayınız;

www.yok.gov.tr/askiyacikardik/

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

YÖK'ten Yükseköğretim Kurumları Fikri Mülkiyet Hakları Yönetmeliği

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş