Özel Ders

Yeni rektöre ilk protesto

78

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Kollektiflerinden oluşan bir grup, görevi törenle devralan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagu’yü protesto etti. Daha önce de birçok protestoda bulunan öğrenciler, yeri Rektöre karşı ilk protestoyu gerçekleştirmeleri nedeniyle bir de kurdele kesti.

Kocaeli Üniversitesi’nde uzun süre Rektörlük yapan Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu’nun görev süresinin dolmasının ardından yerine atanan Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tedavi eden doktor heyeti arasında yer aldığı biliniyor. Başbakanlığı döneminde de Erdoğan’ın İzmit’teki evine gelip ziyaret ettiği Prof. Dr. Sadettin Hülagü, henüz görevi yeni devralmasına rağmen bugün Öğrenci Kollektiflerinden oluşan öğrenci grubu protesto etti.

Rektörlük önüne göz bıraktılar

Rektörlük önünde bir araya gelen öğrenci kollektifleri üzerinde ‘Üniversite bizimdir’ yazılı pankart taşıyarak ‘Müşteri değil öğrenciyiz’, ‘YÖK, polis, medya bu abluka kalkacak’ diye slogan attı. Daha sonra öğrenciler Rektörlük binası önüne yaptıkları ahşap bir gözü bıraktı. Bu ilginç protesto sırasında öğrenci grubu ayrıca yeni Rektör Prof. Dr. Hülagü ile ilgili kırmızı kurdele kesip yeni bir direniş başlattıklarını söyledi.

Yapılan açıklamanın ardından öğrenciler sessizce dağıldı.

Kaynak: DHA

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Yeni rektöre ilk protesto

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş