Özel Ders
Yeni-Atananlara-Eylüle-Kadar-İzin

Yeni Atananlara Eylüle Kadar İzin

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, 10 Şubat’ta atanan 30 bin öğretmen arasından özel okulda görevli olanlara istedikleri takdirde bulundukları okullarda görevlerine devam edebilme imkânı verdi.

Bakan Nabi Avcı imzasıyla 81 il valiliğine gönderilen yazıda, “Yaptıkları sözleşme doğrultusunda özel öğretim kurumlarında belli bir süre çalışmak durumunda olanlar, istemeleri ve bu durumlarını belgelendirmeleri şartıyla 1 Eylül 2016 tarihinde görevlerine başlayabilecek” denildi.Özel okullarda çalışan ve atanan öğretmenler isterse hemen devlet kadrosuna alınabilecek. İsterlerse eylül ayına kadar bekleyecek, bu öğretmenlerin tüm hakları saklı kalacak, göreve başladıklarında kadroya alınacaklar. Atanan 30 bin öğretmenin 3 bin 394’ü özel okullarda çalışıyor. Bu öğretmenlerin bir kısmı hemen çalıştığı okuldan istifa etti, bir kısmı ise sözleşme sürelerinin bitmesini bekliyor. Bakanlığın TÖDER’in de içinde bulunduğu dört derneğin talebini değerlendirdiğini belirten Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) Başkanı İbrahim Taşel, kararın özel okullar ve öğretmenler için olumlu olduğunu söyledi. Öğretmenin dönem ortasında öğrencilerinden ayrılmak zorunda kalmayacağını belirtti.

ALTI AY SONRA SINIFA GİRECEKLER

Öte yandan atanan 30 bin aday öğretmen 4 aylık eğitimden sonra 2016-2017 eğitim yılında, yani yaklaşık 6 ay sonra göreve başlayacak. Bulundukları ya da atandıkları yerde mart-haziran döneminde, en az 10 yıl deneyimli farklı danışman öğretmenlerle farklı okul türlerinde derse girecekler. İl emrine atamaları 19 Şubat’ta yapılacak, görev yerleri ise 25 Şubat’ta valiliklerce belirlenecek. Çalışacakları yöreleri tanımaları için oryantasyon çalışmaları yapılacak. Göreve başladıklarından itibaren bir yıl performans değerlendirmesine tabi tutulacaklar. Bunu geçenler asli öğretmenliğe geçiş için yazılı ve sözlü sınava girebilecekler.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

19Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Yeni Atananlara Eylüle Kadar İzin

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş