Özel Ders
Yeni Atanacak Öğretmenlere 'Staj' Şartı Geliyor

Yeni Atanacak Öğretmenlere ‘Staj’ Şartı Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yeni atanacak öğretmenlere staj şartı getirileceğini söyledi.

AVCI 'subat'ta adaylari sevindirecek kadar atama yapacagiz'
Nabi Avcı’dan 2016 şubat öğretmen ataması açıklaması. Ayrıntılar için tıklayın.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Şubat ayında öğretmen ataması olacak dedi. Ayrıca Bakan Avcı atamalarda yeni bir kriterin geleceğini söyleyerek “staj” şartının geleceğini belirtti.

Bakan Nabi Avcı: Şubat ayında atama olacak mı sorusunu artık adaylarımız sormuyor. Çünkü Şubat’ta atama olacak. Ne kadar atama olacak sorusunu artık soruyorlar. Şubat’ta adaylarımızı sevindirecek kadar atama olacak. Şubat atamasını zaten seçim beyannamemize de yazmıştık.

Avcı, şimdi Şubat atamasından sonra öğretmenlerimiz bulundukları illerde farklı farklı derslere girip tabi maaşlarını alacaklar, bir nevi staj gibi olacak. Şubat atamalarını bir hizmet içi eğitim fırsatı gibi düşünüyoruz. Mart gibi staj eğitimine başlayacaklar. Eylül ayında sınıflarına daha donanımlı daha hazırlıklı girecekler dedi.

 

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

19Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Yeni Atanacak Öğretmenlere 'Staj' Şartı Geliyor

Share via
Bunu arkadaşınla paylaş