Özel Ders
Vakıf-Üniversiteleri-Birliği'nin-Yeni-Başkanı-Belli-Oldu

Vakıf Üniversiteleri Birliği’nin Yeni Başkanı Belli Oldu

Türkiye’de faaliyet gösteren vakıf üniversitelerini bir çatı altında toplayan Vakıf Üniversiteleri Birliğinin başkanlığına İbrahim Çağlar seçildi.

Vakıf Üniversiteleri Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, birliğin olağan genel kurulunda yeni yönetim kurulu oluşturuldu.

6 yıldır birliğin başkanlık görevini yürüten Rifat Sarıcaoğlu bayrağı, aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Başkanı olan İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim Çağlar‘a teslim etti.

İki yıllık bir dönem için oy birliğiyle seçilen yeni yönetimin başkanı Çağlar, Sarıcaoğlu ve geçmiş dönem yönetim kuruluna çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Vakıf üniversitelerinin hem karar verici ve düzenleyici kurumlar hem de kamuoyu nezdinde yapması gereken pek çok çalışma bulunduğunu, bunlara hızlıca yeni bir heyecanla başlayacaklarını belirten Çağlar, önceliklerinin üye olmayan vakıf üniversitelerinin kısa süre içerisinde bu birliğe kazandırmak olduğunu ve yeni üyelerle birlikte daha yoğun bir tempoda çalışacaklarını belirtti.

Sarıcaoğlu ise görev yaptığı dönemde vakıf üniversitelerinin yüksek öğretim sistemindeki payının hızla artmasına karşın yasal zemin, bürokratik işleyiş ve algı anlamında farklı sorunlarla karşılaştıklarını ama bu sorunları aşmak için Vakıf Üniversiteleri Birliği’nin önemli bir işlev gördüğünü söyledi.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Vakıf Üniversiteleri Birliği'nin Yeni Başkanı Belli Oldu

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş