Özel Ders
Üniversitelerde-67-Bin-471-Boş-Kontenjan-Kaldı

Üniversitelerde 67 Bin 471 Boş Kontenjan Kaldı

ÖSYM, üniversiteye ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Adaylar hangi üniversite ve bölüme yerleştiğini https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilirler.

2016-2017 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 6-9 Eylül arasında yapılacak. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alıyor. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları şart. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya işlemlerini tamamlamayanlar kayıt haklarını kaybedecekler. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alıyor.

Ek yerleştirme ile örgün eğitimde 43 bin 540 lisans kontenjanın 15 bin 296’sı; 93 bin 750 önlisans kontenjanın ise 63 bin 380’i doldu. Toplamda ise 58 bin 614 boş kontenjan kaldı. Açıköğretimde ise toplam 8 bin 857 boş kontenjan bulunuyor. Üniversitelerdeki toplam boş kontenjan sayısı 67 bin 471 oldu.

Ek yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için tıklayın

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Üniversitelerde 67 Bin 471 Boş Kontenjan Kaldı

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş