Özel Ders
Türkiye-Genelinde-Hangi-İllerde-Kar-Tatili-Var

Türkiye Genelinde Hangi İllerde Kar Tatili Var?

Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava dalgası, eğitimi de etkiledi. Kimi şehirlerde okullar bir gün süreyle tatil edildi. İşte eğitime kar arası verilen şehirler.

KARAMAN: İl genelinde yoğun kar yağışı beklenmesi nedeniyle, bugün ve yarın okullarda eğitim öğretim yapılmayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ilde yoğun kar yağışı ve tipi beklenmesi nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, kent genelindeki tüm okullarda 21 Aralık öğleden sonra ve 22 Aralık’ta eğitime ara verildiği belirtildi.

KAHRAMANMARAŞ: Etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün öğleden sonra ve yarın okullar tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, merkez Onikişubat ile Dulkadiroğlu ilçelerindeki tüm okullarda, kar yağışının olumsuzluğa sebebiyet vermemesi için, 21 Aralık öğleden sonra ve 22 Aralık’ta eğitime ara verildiğini söyledi.

KİLİS: Yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Kent genelinde gece saatlerinde etkili olan kar yağışı etkisini arttırarak sürdürüyor. Valilik tarafından alınan kararla kent genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime bugün ara verildi.

GAZİANTEP: Yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Kentte dün geceden itibaren başlayan artarak devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Valilik tarafından alınan kararla merkez Şahinbey ve Şahitkamil ilçelerindeki ilk ve orta dereceli  okullarda eğitim ve öğretime bugün ara verildi. Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar dikkate alınarak, Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerimizdeki ilk ve orta dereceli okullarda  21.12.2016 tarihinde eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.”

İslahiye İlçesi’nde de, halen devam eden kar yağışı nedeniyle okullar bugün bir günlük tatil edildi.

ÇORUM: Osmancık İlçesi’nin tamamı, Kargı İlçesi’nin de taşımalı eğitim veren okullarında kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Dün akşam itibariyle etkili olan soğuk hava ve kar yağışı Çorum’un bazı ilçelerinde eğitime ara verildi. Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Osmancık İlçesi’nde kar yağışı nedeniyle okulların tamamı, Kargı İlçesi’nde de taşımalı eğitime bugün ara verilmiştir” denildi.

KARABÜK: Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde okulların bugün tatil edildiği belirtildi.

BARTIN: Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Bartın Valisi Nusret Dirim imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle  il genelinde  özel ve resmi tüm eğitim kurumlarımızda eğitim öğretime 1 gün süre ile  ara verilmiştir” denildi.

MERSİN: Mersin’in Gülnar ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

Gülnar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Kadim, sabah saatlerinde yağan kar nedeniyle ilçe merkez ve köylerinde okulların öğleden sonra tatil edildiğini belirterek “Şu an ilçe merkezi ve köylerinde yoğun kar yağışı var. Bu nedenle öğleden sonra okulları tatil ettik. Yarın da kar yağışı sürerse ona göre karar vereceğiz” dedi.

HATAY: Hatay’da 3 ilçenin taşımalı eğitim kapsamındaki okullarında, kar yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmıyor.

Alınan bilgiye göre, kar yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar göz önünde bulundurularak Belen, Hassa ve Samandağ ilçelerindeki dağlık kesimlerde taşımalı eğitim yapan tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Türkiye Genelinde Hangi İllerde Kar Tatili Var?

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş