Özel Ders

TEOG 2015 3. Nakil Sonrası Boş Kontenjan ve Taban Puan Sorgulama

TEOG 2015 3. nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni oluşan boş kontenjanlar ve 3. nakil sonrası oluşan okulların nakil puanları belli oldu.

TEOG 2015 3. nakil sonuçları belli oldu. TEOG 2015 3. nakil sonucu oluşan boş kontenjanlar ve okulların nakil ile aldıkları en son öğrencinin puanları da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Aşağıdaki linkten 2015-2016 e-okul boş kontenjan sorgulama yapabilirsiniz.

TEOG 2015 e-okul Boş Kontenjan Sorgulama İçin Tıklayın

MEB’in yeni oluşan boş kontejanlar ve puanlarla ilgili açıklaması şöyle:

BOŞ KONTENJAN:14 Ağustos 2015 tarihli yerleştirme, 24 Ağustos 2015 tarihli yerleştirme, 31 Ağustos 2015 tarihli yerleştirme ve 07 Eylül 2015 tarihli yerleştirmeye esas nakil sonuçlarına göre yapılan kayıt işlemleri sonucu kalan boş kontenjan değerleridir.
TABAN PUAN:07 Eylül 2015 tarihli 3. yerleştirmeye esas nakil başvurusu yerleştirme sonuçlarına göre tercihe son yerleşen öğrencinin puanıdır.

TEOG 2015 4. nakil başvuruları da dün başladı. 14 Ağustos sonucu ve 3 TEOG nakil sürecinde hiçbir liseye yerleşemeyen öğrenciler TEOG 4. nakil döneminde yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecekler.

Açık lise öğrencileri, istemeleri halinde Millî Eğitim Müdürlükleri’nde kurulan il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına tercih başvurusu yapabilecek ve komisyonlar tarafından il/ilçe sınırları içindeki okullarda boş kalan kontenjanlara yerleştirilecekler.

Başvurular 7-10 Eylül tarihleri arasında alınacak. Açık lise öğrencileri TEOG 4. nakil döneminde sadece bulundukları il/ilçe sınırları içerisindeki okulları tercih listelerine yazabilecekler. Diğer nakil dönemlerinde olduğu gibi bu nakil döneminde de en fazla 3 tercihte bulunabilecekler.

Yerleştirme işlemleri; il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları tarafından, nakil mevzuatına göre,  il/ilçe sınırları içinde ve yerleştirmeye esas puan üstünlüğüne göre yapılacak.

TEOG 2015 4. nakil sonuçları 11 Eylül 2015 tarihinde MEB tarafından açıklanacak.

TEOG 2015 4. nakil başvurusunda bulunacağınız okulları ya da sormak istediklerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünde hem bana, hem de arkadaşlarınıza sorabilirsiniz.

Sitemizdeki tüm içeriklerden mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki kutucuğa e-mail adresinizi yazıp abone olabilirsiniz. Aboneliğinizi tamamlamak için e-postanıza gelen maili onaylamayı unutmayın.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: 1.75 ( 1 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

78 Yorum

 1. lise konteyjan nakil vermek için konteyjanlara nerden bakıyoz ya

 2. Sa hocam benim 315 puanım var 10. sınıfta 319 puanlık sağlık meslek lisesi var geçiş mümkünmü

 3. Hocam sonava bir hafta kaldi ve ben derse hic odaklanamiyorum fizik ve kimya derslerinde 9.siifim onerdiginiz bi site varmi ben bulamadim da iyi gunler …

  • Merhaba Selim.

   Site önerisi olarak şu site, bu site diyemem belki ama konu anlatımı için istiyor isen Google ya da Youtube’da arama yaparak bir çok kaynağa ulaşabilirsin.

 4. Sinif bos kontenjanlar 2016 ocak

 5. 9 sınıf boş kontenjanlar açıklandı mı

 6. Merhaba bişe soracaktım 9.sınıf boş kontenjanlar hala açıklanmadı mı

 7. Okula evrak lari götürüp kayıt yapmalısınız dediler.ne zaman a kadar vakit var yani

 8. Hocam lise son kayit tarihleri ne zaman internetten baktım tatil uzadı ya eski tatile göre gösteriyordu . acaba son kayit tarihimizi öğrenebilir miyim

  • Merhaba Büşra.

   Son lise kayıt günü diye bir şey yok. Kayıtlar sistem tarafından otomatik olarak yapılmakta. Sadece okulun senden bazı belge, evrak vs. isteyebilir. Bu da okuldan okula değişebilmekte. Bu yüzden liseni arayarak ya da lisene giderek konu hakkında bilgi alman gerekiyor.

 9. merhaba ben 9.sınıfa geçtim nakil yapmak istiyorum bu ayın istediğim herhangi bir gününde yapabilir miyim acaba?

 10. Merhaba 9. Sın8f boş kontenjanlar ne zaman açıklanacak acaba

 11. merhaba şimdi ben bir liseye kayıt yaptım fakat farklı bir okula gitmek istiyorum nakile başvursam bile kayıt yaptığım liseye gitmek zorundayım açıklanana kadar dimi?ve de 9.sınıf boş kontenjan bulamadım ben hiçbir okulda daha açıklanmadı mı acaba?

 12. Hocam okuldan menmun değilim. Nakil yapacağım. istediğim okulnu nakıl çıktığını neden öğrenebilriim

 13. ve ben bir liseye kayıt yaptım ama şuanda nakil yapmak istiyorum nakil yapmak istediğim lise tutmazsa açıktamı kalıyorum acaba ?

 14. merhaba 14.09.2015 bu tarihten sonra liselere nezamana kadar nakil yapabiliriz

 15. 9.sınıf boş kontenjanlar ne zaman belli olucak bi bilginiz var mı?

 16. Hocam e okul liseye otomatik kayıt yapıyormu ?

  • Merhaba Emre.

   Yapman gereken şu. Okulunu arayacaksın, herhangi bir belge, evrak vs. istiyorlar mı soracaksın. Ona göre hareket edeceksin. Okulun gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yapacaktır.

Tartışmaya Katılın

TEOG 2015 3. Nakil Sonrası Boş Kontenjan ve Taban Puan Sorgulama

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş