Özel Ders
TEOG 2015 2. Oturumda Neler Yapılmalı

TEOG 2015 2. Oturumda Neler Yapılmalı ?

TEOG 2. oturum günü neler yapılmalı ? TEOG 2. oturum günü hangi derslerden sınav olunacak ? Sınavlar saat kaçta olacak ? Hepsinin ve daha fazlasının cevabı bu yazıda.

TEOG 2. oturumda ilk gün olduğu gibi 3 sınav olacak. Fen Bilimleri, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile İngilizce sınavları TEOG 2. oturumunda yer alacak dersler.

Fen Bilimleri sınavı saat 09.00 da olacak. T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sınavı saat 10.10 da olacak. Ve son olarak İngilizce sınavı saat 11.20 de olacak.

Her sınav 20 sorudan oluşacak ve her sınav için adayların 40’ar dakikaları var. Her sınav arasında 30 dakikalık bir ara olacak.

TEOG Sınavında Nelere Dikkat Edilmeli ? yazısı için tıklayın.

TEOG’da Hangi Konudan Kaç Soru Çıkıyor ? yazısı için tıklayın.

TEOG Fen Bilimleri Sınavında Ne Yapmalıyım ?

TEOG Fen Bilimleri sınavında genellikle öğrencilerin bilgilerini yorum yapma kabiliyetleriyle birleştirmeler istenmekte. Yorum sorularında soruları iyi okumak çok önemli. Günlük hayatta karşılaştığımız şeylerle ilgili sorular çıkması muhtemel. Maddenin Halleri ve Isı ünitesi ile Canlılar ve Enerji İlişkileri ünitesine çok iyi hazırlanmanızı öneririm. Bu konular ağırlıklı olacaktır. Maddenin Halleri ve Isı ünitesinden gelecek grafikli sorularda soruyu iyi okumanız ve bilgilerinizi grafik üzerinde yorumlamanız beklenecektir. Canlılar ve Enerji İlişkileri ünitesinde ise kontrollü deney soru türleri, okuduğunu anlama ve yorumlama, kavramlar arasında ilişki kurma becerileriniz test edilecek.

TEOG Fen Bilimleri Konu Anlatım Videoları için tıklayın.

TEOG T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Sınavında Ne Yapmalıyım ?

T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sınavında ağırlıklı olarak Ya İstiklal Ya Ölüm, Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar ve Atatürkçülük ünitelerinden sorular geleceğini tahmin etmekteyim. Bu derste hem bilgi, hem de yorum soruları gelecektir. Elbette kesin olmamakla birlikte benim önerim bu sınavda Milli Egemenlik – Milli Bağımsızlık kavramlarına ayrıca dikkat etmenizi öneririm. Sadece bir tahmin.

Sebep-sonuç ilişkilerini irdeleyen sorularla karşılaşacaksınız. Soruları her sınavda olduğu gibi dikkatli okumanız çok önemli. Eğer soruda ‘yalnız bu bilgiye göre‘ diye bir ibare varsa, kendi yorumunuzu katmadan, sadece size verilen bilgiler doğrultusunda soruyu çözmeniz gerekiyor !

TEOG İngilizce Sınavında Ne Yapmalıyım ?

İngilizce sınavında direkt olarak dil bilgisi soruları yerine, dialog soruları, günlük hayatta kullandığımız kelimeler, paragraf ve tablo içeren sorular ve özellikle görsellerle desteklenmiş sorular çıkmasını beklemekteyim. MEB’in kazanım testleri incelendiğinde de bu açıkça görülebilmekte. Okuduğunu anlama, karşılıklı dialoglarda boşluk doldurma ve tablo yorumlama tipi sorularla karşılaşmanız olası. Geçmiş yıllarda çıkan kelimeleri özellikle öğrenin. MEB’in kazanım testlerinde çıkan kelimeleri de son gün gözden geçirmenizi öneririm.

Sınav aralarında sınav kritiği yapmayın. Bu sadece sizi daha fazla strese sokacaktır. 1 gün önceki TEOG 1. oturumdaki sınavlarını iyi geçmemiş olsa dahi bugün 3 sınavınız daha var ve hiçbir şey bitmiş değil ! Bunu unutmayın. Sadece sınavınıza odaklanın.

Hepinize başarılar dilerim.

Ozan Hoca’ya TEOG hakkında aklınıza takılan her şeyi sormak için tıklayın.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

13-Yaşına-Gelmeden-Önce-Oğlunuza-Öğretmeniz-Gereken-13-Şey

13 Yaşına Gelmeden Önce Oğlunuza Öğretmeniz Gereken 13 Şey

42Paylaşım Facebook’ta Paylaş31 Twitter’da Paylaş2 Beğen!5 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest3 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

23 Yorum

 1. saolun hocam 🙂

 2. Merhaba hocam umarim iyisinizdir.Size bir sorum olacakti.Benim YEP puanim 449.küsürlü bisiler öğretmen lisesinden dönen fen lisesi 444.lü puanla aliyor ondan daha üstün anadolu liseleri var,Ve ailem fen lisesi farkli bir ilçede olduğu icin olumlu bakmiyor ve oranin fen lisesi buranin anadolu lisesine eşittir diyo sizce ne yapmalıyım???

  • Merhaba Şilan.

   Ailenin bu söylemi yapılan bir araştırma üzerine mi yoksa sadece farklı bir ilçede okumak istiyor olmandan kaynaklı mı bilemiyorum fakat bu konuda detaylı bir araştırman yapman ve aileni de bu konuda tatmin etmen gerekiyor Şilan. Elbette sen haklıysan. Eğer yaptığın araştırmalar sonucu ailen haklıysa da elbette buna göre hareket etmen gerekir.

   Okulları iyice araştır. Üniversite kazanma başarı yüzdelerini bulmaya çalış. Hatta ailenle birlikte hem diğer ilçedeki, hem de onların istediği okulları hep birlikte gezin, 1. ağızdan fikir almaya çalışın. Bu kritik bir karar, senin de, ailenin de bunu bilmesi gerekiyor.

   • Teşekkürler hocam bende bir müdür yardımcısıyla konuştum ve ailemin haklı olduğunu söyledi ilçe bize uzak ve eğitim bakımından da Anadolu lisesinin daha iyi olacağını söyledi bulunduğum yerde en iyi 4.anadolu lisesi

 3. Hocam merhaba inkilap tarihinde sadece yukarıda dediğiniz 4 konu mu çıkacak yoksa 1. dönemimizin ilk konularıda 1-2 soru olsada var mı ?

  Teşekkürler 🙂

 4. hocam bide ingilizce 12 20 yazmissiniz

 5. Hocam fende periyodik cetvelin bilim adamlari cikacakmi

 6. OZAN HOCAM OLASILIK SORUSUNDA SORUNUN KÖKÜ TAM AÇIK VERİLMEMİŞ.BUDA ÖĞRENCİLERİ YANILTMIS OLACAĞINDAN İPTAL OLABİLİR Mİ ?

  • Sanmıyorum Mehmet. Evet bir tartışma dönüyor, bence cevap 1/4. Fakat bunu zaman gösterecek. Soru kökü bence açık. Ama şu an bunu düşünmenin anlamı yok, geçti gitti. Yarınki sınavına odaklan 😉

   • BAĞIMLI OLAY OLDUĞU İÇİN ÇARPARIZ AMA 4 DURUM VAR
    2 SİNİNDE AYNI YOLU KULLANMA OLASILIĞI (BAĞIMLI OLAY ) ?
    BENCE 1/16 BAKALIM ZAMAN GÖSTERECEK

    • Mehmet o soru brnce 1/4 cunku ikisininde ucagi tercih etmesi 1/16 tren 1/16 gemi 1/16 araba 1/16 toplarsak 4/16 oda esittir 1/4. Yada. Ayse iztedigi yolu secer alininde onun sectigini secmesi 1/4 cunku 4 yol var

Tartışmaya Katılın

TEOG 2015 2. Oturumda Neler Yapılmalı ?

Share via

Warning: Undefined array key "select_link_options" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 122

İletişim


Warning: Undefined array key "select_link_options" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 122

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.


Warning: Undefined array key "select_link_options" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 122

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.


Warning: Undefined array key "select_link_options" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 122

Warning: Undefined array key "select_link_options" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 122
%d blogcu bunu beğendi:
Bunu arkadaşınla paylaş