Özel Ders
Okul Öncesi Öğretmenleri Zorunlu Eğitim İstiyor

Okul Öncesi Öğretmenleri Zorunlu Eğitim İstiyor

​35 bin okul öncesi öğretmeni, 2009’da başlayıp 2012’de sona eren “zorunlu okul öncesi eğitimi”nin tekrar başlatılmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorlar.

“Okul öncesi eğitim temeldir..

Eğitimin, temeli okul öncesi eğitimdir. Okul öncesi eğitim zorunlu olsun sözü verildi. Tutulmasını bekliyoruz. Bu bizim hakkımızdır ve emeğimizdir.

2015 yılındayız, teknoloji gelişiyor. Eğitim de gelişmeli. Okul öncesi eğitim zorunlu olsun bekliyoruz.

Okul öncesi eğitimi, temel eğitimdir. Okul öncesi eğitim, ilk adımdır, bu adım atlanmamalı. Okul öncesi eğitim, ilk aşamadır.

Okul öncesi eğitim, en önemli basamaktır.

Okul öncesi eğitim, eğitimin vazgeçilmezidir.

Okul öncesi eğitim, hem ilkokula, hem hayata hazırlar.

Eğitimde fırsat eşitliği için her çocuğun okul öncesi eğitim alma hakkı vardır… 2015 eylül atamasında 80.13 ile kapatan bölüm 11 bin başvuru ile rekora koşuyor. Zorunlu olacak diye fen, anadolu lisesi çıkışlı öğrenciler bu bölümü okudu. 2012 den bu zamana kadar bölüm olarak sıkıntı yaşamaktayız. Artık bir çare bulunmasını istiyoruz. ‘Alt yapımız yok, çocukları taşımalı eğitime dahil edemeyiz’ gibi sözlerle geçiştirilemeyecek kadar önemli 0-6 yaş dönemini daha ne kadar görmezden geleceksiniz ? Yönetmelik değişikliği ile sınıf sayısına sınır kalktı. Bu şekilde müdür istediği kadar öğrenciyi sınıfa kayıt edebilecek. Resmen bu yönetmelikle okul öncesi öğretmenlerini bakıcı statüsüne sokmuş oluyorsunuz. Bütün illerde bir anda zorunlu yapmak zor olabilir ama en azından pilot iller seçin ve artık şu zorunluluğu başlatın. 2016 şubat atamasında dolgun kontenjan görmek ümidiyle…”

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: 3.72 ( 13 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

23 Yorum

 1. Okul Öncesi gömleğin ilk dugmesidir nasil vurursan öyle gider

 2. Eda Yurttaş Karakaya

  40000 mezun olduk maşallah bize 🙂 e zorunlu olsun hepimizi atayın artık nabi dede olmuyor böyle …bi 10000 süprizi daha güzel olur 🙂

 3. Kesinlikle artık okul öncesi zorunlu olmalı

 4. Özlem Binektaş

  Geç bile kalındi !

 5. Artik atanmak istiyorum..Puanlar çok yükseldi mezun sayımız çok fazla..Okulöncesi hakettiği değeri bulsun ..Zorunlu olsun artık..Lütfen sesimizi duyun.
  4+4+4 OKULSA ÖNCESİ NEREDE..

 6. Okul öncesi eğitim zorunlu olmalı öğretmenler öğrencilerine kavussun

 7. her bölgemize okul öncesi kurumu açılmalı, okul öncesi eğitim zorunlu olmalıdır. ücretsiz anne baba eğitimi seminerleri de verilmelidir. eğitimin temeli ailede başlar, unutulmamalıdır.

 8. Gerçek okul öncesi öğretmenleri eğitim vermeli veokul öncesi zorunlu olsun bizlerde atanalim

 9. Ucretli ogretmen

  Ucretli ogretmenlige son verilsin sadece 4 yillik okuloncesi mezunlari anaokulunda egitim versin hem egitimin kalitesi artsin hem ulkenin kalitesi…

 10. Okul öncesi mağduriyetimizin giderilmesi ve eğitimde fırsat eşitliği için zorunlu olmalıdır.

 11. Eğitimde fırsat eşitliği olması için okul öncesinin zorunlu olması bir gerekliliktir

 12. Okulöncesi zorunlu olsun en az 5000 atama olsun çocuklar mutlu olsun

 13. Okuloncesine verilen sözler tutulsun artık okuloncesi zorunlu olsun emellerine zayi olmasin

 14. Okul öncesi zorunlu olmalı çocuklara verilecek eğitimin temeli bu dönemde atılıyor. Verilen sözler tutulmalı bunun ilk adımı da Şubat atamasında gösterilmeli. Şubatta okul öncesine 5000 atama istiyoruz ve bu bizim hakkımız

 15. Okul öncesi eğitimi zorunlu olmalıdır

 16. Çok önceden verilmesi gereken bir karar. Zararın neresinden dönülse kârdır. Şu anki okulöncesi dönem Çocuklarının eğitiminin temelleri sağlam olsun artık, acele edilsin

 17. 2015 yılında Türkiye gibi bir ülkede okul öncesi eğitiminin zorunlu olmaması ve gereken değerin verilmemesi büyük bir eksiklik.

 18. Eğitimin temeli okul öncesidir.Madem güzel bir gelecek istiyoruz okul öncesi eğitime önem vermemiz gerekir. Eğitim sistemimiz sağlam temeller üzerinde kurulmalıdır. Bundan herkes faydalanmalıdır.

 19. Okul oncesinin onemi, gelismis tum ulkelerde biliniyor. Okul oncesi tekrar zorunlu olmali, okul oncesi egitim almayan cocuk kalmamalidir.

 20. Umarım artık verilen sözler tutulur ve binlerce mezun okul öncesi öğretmeni çocuklarına kavuşur .Artık ders çalışmaktan hayatımızda herşeyi ikinci plana atmaktan yorulduk.80 puan alıp atanamamak çok acı yetkililer empati kursun

 21. Zorunlu olmasını istiyoruz.Hem eğitim hem de öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için.Severek yapacakları bölümü seçen ve onca yılı okuyan eğitimcilere yazık.

 22. okul öncesı haktır ,, zorunlu olsun her çocuk yararlansın 🙂

Tartışmaya Katılın

Okul Öncesi Öğretmenleri Zorunlu Eğitim İstiyor

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş