Özel Ders
Öğretmenliğe Geçiş Sınavı 11 Ekim’de

Öğretmenliğe Geçiş Sınavı 11 Ekim’de

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı yarın (11 Ekim) ülke genelinde yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, 81 ilde yarın (11 Ekim) saat 10.00’da gerçekleştirilecek sınava, 35 bin 562 aday öğretmen girecek.

Tek oturum halinde, 120 dakika sürecek sınav, 147 okulda yapılacak. Sınavda, 100 soruluk çoktan seçmeli (dört seçenekli) testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacak.

Sınav sonuçları 2 Kasım’da açıklanacak.

Üniversite sınavını kazanan açık öğretim lisesi öğrencileri de sınava girecek

Üniversite sınavını kazanan ancak açık öğretim liselerinde mezun durumda bulunmayan öğrenciler de yarın (11 Ekim) sınava girecek.

2014-2015 eğitim öğretim yılında açıköğretim liselerindeki sınavlar sonucunda, mezun olamayan açıköğretim lisesi yurt dışı programı, açıköğretim lisesi ve mesleki açıköğretim lisesine kayıtlı öğrenciler için 12 Eylül’de 32 il merkezinde 1. ek sınav yapılmıştı. Bu sınava 136 bin 461 açık öğretim öğrencisi katılmıştı. Sınav sonucunda okullarından mezun olamayan, üniversitelerin programlarına kayıt hakkı kazanmış öğrenci ve velilerinden gelen talep üzerine 2. ek sınav yapılmasına karar verildi.

2’inci ek sınav için açıköğretim lisesi yurt dışı programı, açıköğretim lisesi ve mesleki açıköğretim lisesine kayıtlı öğrencilerden, dönemi 7 ve üzerinde olan, mezuniyetine en fazla 24 kredi kalanlara başvuru hakkı verildi.

Bu kapsamda, yarın (11 Ekim) Ankara’da saat 10.00’da 21 okulda, 7 bin 224 öğrencinin katılımıyla 2. Ek Sınav yapılacak.

Sınav tek oturumda gerçekleştirilecek. Öğrencilere her ders için dört seçenekli 20 sorunun sorulacağı sınav, 180 dakika sürecek.

Durumunu sağlık raporuyla belgelendiren 2 öğrenci evde, 45 tutuklu veya hükümlü öğrenci cezaevlerinde sınava alınacak.

Sonuçlar, 13 Ekim’de açıklanacak. Sınavda başarılı olan öğrenciler mezuniyetlerini alacak ve üniversite kayıtlarını 22 Ekim’e kadar yaptırabilecek.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Öğretmenliğe Geçiş Sınavı 11 Ekim’de

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş