Özel Ders
Öğretmen Atamaları ve Eş Durumu Atamaları Ne Zaman

Öğretmen Atamaları ve Eş Durumu Atamaları Ne Zaman ?

Ağustos öğretmen atamaları ile eş durumu atamalarının ne zaman olacağı sorusuna cevap geldi. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, NTV canlı yayınında 37 bin öğretmen atamasının 31 Ağustos’ta ilan edileceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu geçtiğimiz günlerde NTV canlı yayınına konuk olarak Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı öğretmen atamaları ve eş durumu atamaları hakkında takvimi açıkladı. Hamza Aydoğdu’nun açıkladığı takvime göre; 37 bin öğretmen atamasının 31 Ağustos’da ilan edileceği, eş durumu öğretmen atamalarının 11 Ağustos’ta ilan edileceğini ve 25-28 Ağustos tarihleri arasında 2 kademeli olarak yapılacağını ifade etti. 2014 Ağustos ayında atanan öğretmenlerin adaylığının kaldırılması için yönetmeliğe,” 13 Ekim 2015 itibariyle stajerliği kalkanlar atanabilir”diye ibare koyacaklarını ve yazılı sınavını 13 Ekim 2015 tarihinde yapılacağını söyledi.

Eş özründe 2 yıl şartı arayacağız. Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz. Aday öğretmenler de özür grubunda başvurabilecek.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 2. iller arası nakli yapılsın yönündeki taleplerin, takvim sıkışıklığından dolayı yapılamayacağını söyledi.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Öğretmen Atamaları ve Eş Durumu Atamaları Ne Zaman ?

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş