Özel Ders
Nabi-Avcı,-Mardin'de-Telafi-Eğitimi-Gören-Öğrencileri-Ziyaret-Etti

Nabi Avcı, Mardin’de Telafi Eğitimi Gören Öğrencileri Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Güneydoğu Anadolu’da kullanılamaz hale gelen bazı okulların tadilat ve tamirat sürecinde olduğu için hemen eğitime başlayamayabileceğini belirterek, “Oralardaki çocuklarımızı çevre illerde pansiyonu bulunan okullarımızda misafir öğrenci olarak veya ailelerinin onayıyla kayıtlarını başka okullara alabilecek şekilde planlamalarımızı gerçekleştirdik” dedi.

Bakan Avcı, Mardin’deki Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde telafi eğitim programına katılan öğrencileri ziyaret etti. Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Nabi Avcı, öğrencilerle tek tek ilgilendi ve beklentilerini dinledi. Üniversitede gitmek istedikleri bölümleri ve ideallerini anlatan öğrencilere, çeşitli kitap tavsiyelerinde bulundu. Silopi, Cizre, Nusaybin, Dargeçit, İdil ve Sur gibi ilçelerde uygulanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle eğitimlerini düzenli sürdüremeyen öğrenciler için sömestri tatilinde telafi eğitim programını yürürlüğe koyduklarını hatırlatan Avcı,

Telafi eğitim programını Mardin’de, Batman’da, Diyarbakır’da gönüllülük esasına bağlı olarak öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz tarafından başarıyla sürdürdük. Başlangıçta 15 bin civarında bir öğrenci kontenjanı belirledik ancak programa yaklaşık 11 bin öğrenci katıldı. Özellikle 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerine öncelik verdik, sayı bu nedenle 11 bin civarında kaldı.

dedi.

“Her birinin gözünde o ışığı görmekten mutlu oldum”

Bakan Avcı, telafi eğitim programlarının verimli geçtiğini vurgulayarak Mardin’de programa katılan öğrencilerle birebir görüştüğünü ve onları dinlediğini aktardı. Bakan Avcı,

Her birinin gözünde o ışığı, o ümidi, yani başaracaklarına dair ümidin yeşermiş olduğunu görmekten ötürü gerçekten çok mutlu oldum. Onlara bu ışığı kazandıran sevgili öğretmenlerimize ve yöneticilerimize, valililerimize kaymakamlarımıza sivil toplum kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

diye konuştu. Nobel ödülü sahibi Mardinli Aziz Sancar‘ın da gençler için iyi bir model olduğunu vurgulayan Bakan Avcı, Sancar’ın en olumsuz koşullarda bile ne tür başarılara ulaşılabileceğini gösterdiğini belirtti.

“Hayatın normale dönmesiyle çocuklarımız kendi okullarına gidecek” Tweet’lemek için tıkla

Terör örgütünün zarar verdiği okullardaki öğrencilerin eğitimlerinin olumsuz etkilenmemesi için alternatif çalışmalar içinde olduklarına işaret eden Bakan Avcı, şunları söyledi:

“İnşallah, hayatın normale dönmesiyle çocuklarımız kendi okullarında eğitimlerine devam edecekler ama sıkıntı olan yerler var. Terör örgütünün yaktığı, yıktığı veya kullanılamaz hale getirdiği bazı okullarımızda eğitime hemen başlamayabiliriz, tadilat ve tamirat sürecinde. Dolayısıyla oralardaki çocuklarımızı da yine çevre illerde durumu müsait olan, pansiyonu olan, pansiyon kontenjanı bulunan okullarımızda misafir öğrenci olarak veya arzu ederlerse ayrıca ailelerinin onayıyla kayıtlarını başka okullara alabilecek şekilde planlamalarımızı gerçekleştirdik.”

AA-Hürriyet Eğitim

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Nabi Avcı, Mardin'de Telafi Eğitimi Gören Öğrencileri Ziyaret Etti

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

 Eğitim

Forumu

Türkiye'nin Eğitim Forumu Açıldı!

Ücretsiz üye ol, yerini ayırt.

Çözemediğin tüm soruları arkadaşlarına ve öğretmenlere sor!

Yazılı soruları, testler, denemeler, ders notları, kısaca tüm eğitim dökümanlarını ücretsiz indir!

Eğitim tartışmalarına katıl! Okulunu tanıt, yeni arkadaşlar edin!

Öğretmenler ve veliler için ayrılan özel alanlarda soru sor, tartış, dayanışma içinde ol!

Bunu arkadaşınla paylaş