Özel Ders
MEB'den-Engelli-Öğrencilere-Kültür-Gezisi

MEB’den Engelli Öğrencilere Kültür Gezisi

MEB ve Turkcell’in iş birliğiyle Van, Erzurum ve İzmir’de özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocukların yaşadıkları kentleri tanımaları amacıyla kültür gezileri düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Turkcell’in iş birliğiyle Van, Erzurum ve İzmir’de düzenlenen kültür gezileri ile özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocuklar, yaşadıkları kentleri daha yakından tanıma imkânı buldu. MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı okullarda eğitim gören özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için ‘Engelsiz Eğitim Programı’ kapsamında, bulundukları illerdeki sosyal ve kültürel çevreyi tanıyarak kendilerini geliştirmeleri amacıyla kültür gezileri düzenlendi. Bu kapsamda, söz konusu kentlerdeki engelli öğrenciler 22 Eylül-7 Ekim tarihlerinde profesyonel tur rehberleri ve işaret dili tercümanları eşliğinde müzeleri, tarihi ve kültürel yerleri ziyaret etti.

Toplam 921 kişinin katıldığı etkinliklerde engelli öğrencilere arkadaşları ve aileleri de eşlik etti. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili İzmir programına katılarak çocuklarla kenti gezdi.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

MEB'den Engelli Öğrencilere Kültür Gezisi

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş