Özel Ders
MEB'de-Hedef-24-Şubat’ta-Müfredata-Son-Halini-Vermek

MEB’de Hedef 24 Şubat’ta Müfredata Son Halini Vermek

Taslak müfredatın değerlendirme toplantısında konuşan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, 24 Şubat’a kadar tüm programları tamamlamayı planladıklarını söyledi.

‘Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretim Programları Değerlendirme Çalışması’ 24 Şubat’a kadar Antalya’da gerçekleştirilecek. Çalışma, MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt ve Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) Başkanı Alpaslan Durmuş’un açılış konuşmalarıyla başladı. TTK Başkanı Alpaslan Durmuş, gelen bildirimlerin değerlendirildiğini belirterek, 24 Şubat’a kadar tüm programları tamamlamayı planladıklarını söyledi. 51 komisyonun nihai karar vermek üzere toplandığını belirten Başkan Durmuş, şöyle konuştu:

“20-24 Şubat tarihleri arasında 51 ayrı komisyon tarafından programlara nihai kararı vermek üzere Antalya’da toplanmış bulunuyoruz. Programların askıya sunulduğu 13 Ocak tarihinden itibaren gelen tüm geri bildirimleri gözden geçirerek tasnif ettik. İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığımız gelen bildirimleri ilgili komisyonlara havale etti ve böylece eş zamanlı senkronize bir çalışma yürütüldü. Bu çalışma esnasında tüm komisyonlarda farklı sayılarda geribildirimler tarafımıza ulaştı. Bu 1 aylık süreçte örneğin İngilizce’de 1.342, sosyal bilimlerde 1.769 vb. sayılarda görüş birikmiş oldu. Bunun haricinde kazanımlarla ilgili sınıflandırmalar da yapıldı.

TASHİH ÇALIŞMASI, 2 DİL UZMANI VE 1 İLGİLİ KOMİSYON ÜYESİ TARAFINDAN YAPILACAK

Yapılan tasniflere göre burada gruplara ayrılarak çalışmalar yürütülecek. Her grup için yeterli düzeyde salonlar ayrılmış durumda. Salonlarda çalışmanın verimli yürütülebilmesi için gerekli teknolojik düzenlemeler yapıldı. Tasnif edilmiş geri bildirimlerin değerlendirilmesi, öngörülerimize göre 2 gün sürecek. Tamamlanan çalışmalar hakkında nihai kararı genel müdürlerimiz, kurul üyelerimiz ve şahsımın koordinesinde komisyonlarla vereceğiz. Devamında grafiker arkadaşlar tarafından gerekli düzenlemeler yapılacak ve programa yansıtılacak. Düzeltmeler sonrasında yeniden bir tashih çalışması, 2 dil uzmanı ve 1 ilgili komisyon üyesi tarafından yapılacak. Yapılan tashih sonrasında 24 Şubat günü tüm programlara son halini vererek çalışmamızı sonlandırarak buradan ayrılmayı planlıyoruz.”

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

MEB'de Hedef 24 Şubat’ta Müfredata Son Halini Vermek

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş