Özel Ders
MEB-İle-Protokolü-Sonlandı-Ama-Ensar-Vakfı-Okullarda

MEB İle Protokolü Sonlandı Ama Ensar Vakfı Okullarda

Milli Eğitim Bakanlığı ile Ensar Vakfı arasındaki protokol sona ermesine karşın Ensar Vakfı Kartal Anadolu Lisesi’nde aşure dağıttı.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Ensar Vakfı arasında 24 Temmuz 2017 tarihinde “T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile Ensar Vakfı Arasında Çeşitli Eğitim, Seminer ve Sosyal Etkinlikler Düzenlenmesine Dair İşbirliği Protokolü” isimli bir protokol imzalanmıştı.

Ensar Vakfı’na, “Örgün ve yaygın eğitime dahil olan tüm öğrencilere, kursiyerlere, eğiticilere ve öğretmenlere yönelik sosyal, sanatsal, kültürel, sportif, bilimsel, teknolojik etkinlikler ile ilgili seminerler düzenlemek; proje çalışmaları, yarışmalar ile mesleki ve teknik kurslar düzenleme yetkisi verilmekte, bu etkinliklerin kurumlarda ya da kurum dışı vakfın belirleyeceği mekan ve yerlerde, vakfın belirleyeceği materyallerle ve vakıf personeli olan eğiticiler eliyle yapılmasına olanak sağlanıyordu.

Danıştay 8. Dairesi, Ensar Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolün iptali için Eğitim Sen tarafından açılan davada yürütmenin durdurulmasına karar verdi.

Protokol iptal edilmesine rağmen aşure dağıtıldı

Ensar Vakfı 28 Eylül 2018’de protokolün sona ermesine karşın Kartal Anadolu Lisesi’nde aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım okulun Facebook hesabından paylaşıldı. Fotoğraflarda okul müdürü Ömer Pekşen’in de aşure standının başında olduğu görüldü. Gelen tepkiler ardından okul Facebook paylaşımını sildi.

ensar vakfı kartal anadolu lisesi

Aşure etkinliğinin fotoğraflarının Ensar Vakfı Kartal Şubesi Facebook hesabından da yayınlandığı görüldü. Konuya ilişkin Kartal Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Pekşen sorularımızı yanıtlamayı reddetti.

ensar vaktı kartal anadolu lisesi aşure

Aşure dağıtımı Ensar Vakfı’nın Facebook hesabından da paylaşıldı.

Cumhuriyet

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

MEB İle Protokolü Sonlandı Ama Ensar Vakfı Okullarda

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş