Özel Ders
Maddi Durumu Kısıtlı 5 Bin Çocuğa Müzik Eğitimi Verildi

Maddi Durumu Kısıtlı 5 Bin Çocuğa Müzik Eğitimi Verildi

Barış İçin Müzik Vakfı’nın düzenlediği ‘Sanatsal yaşama her çocuğun hakkı vardır’ sloganıyla başlatılan çalışmada maddi durumu kısıtlı 5 bin çocuğa müzik eğitimi verildi.

Barış İçin Müzik Vakfınca ”Sanatsal yaşama her çocuğun katılma hakkı vardır” sloganıyla başlatılan çalışmalar kapsamında 10 yılda maddi durumu kısıtlı 5 bin çocuk müzikle buluşturuldu.

Barış İçin Müzik Vakfı Kurucu Başkanı Mehmet Selim Baki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakfın çatısı altında Barış İçin Müzik Orkestraları, Barış İçin Müzik Korosu ve Barış İçin Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu, Barış İçin Müzik Yaylı Beşlisi, Barış İçin Müzik Yaylı Orkestrası ve Barış İçin Müzik Big Band olmak üzere 6 topluluğun faaliyet gösterdiğini söyledi.

Mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamayı ve barışın sesini müzikle duyurmayı amaçladıklarını vurgulayan Baki, vakfın Edirnekapı’da bugüne kadar imkanları sınırlı binlerce çocuğa ortak sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturarak eğitim verdiğini belirtti.

Vakfın, kurulduğu semtin sosyal dokusuyla bütünleşmiş, çocukların ve ailelerin aktif katılımıyla bir dayanışma ve paylaşım merkezi haline geldiğini anlatan Baki, kapılarını hiçbir ayrım gözetmeden müzikle buluşmak isteyen tüm çocuklara açtıklarını vurguladı.

Baki, 15 öğrenciyle çalışmalarına başlayan vakfın, artık orkestraları ve gruplarının Salzburg Festivali, İstanbul Müzik Festivali ve Sistema Europe Gençlik Kampları gibi pek çok uluslararası etkinlikte yer aldığını ve Türkiye’nin sesini müzikle duyurma başarısı gösterdiğini dile getirdi.

Vakfın isminin, müziğin gücüne ve barışın zorunluluğuna olan inançtan geldiğini aktaran Baki, “2016 yılında Yunanistan Selanik Orkestrası, İsveç Side By Side Kampı ve Leipzig Operası ile somut projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Maddi Durumu Kısıtlı 5 Bin Çocuğa Müzik Eğitimi Verildi

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş