Özel Ders
KYK Gençlerine Binbir Çeşit Proje ve Kurs İmkanı

KYK Gençlerine Binbir Çeşit Proje ve Kurs İmkanı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, her yıl olduğu gibi bu eğitim ve öğretim yılında da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda kalan öğrenciler için sosyal ve kültürel aktivitelerin ve projeler düzenleneceğini söyleyerek, “Gençlerimiz yoğun akademi programları arasında, yurtlarımızda düzenlenen proje, aktivite ve farklı kurslarla daha aydınlık bir geleceğe hazırlanacaklar” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Türkiye genelinde bütün öğrencilere rahat edecekleri, okuluna yakın, kendilerini güvende hissettikleri, rahat ders çalışma ortamlarının olduğu yurt imkânı sunuyor.

Gençler için farklı imkanlar sunan KYK, çatısı altında barınan gençlere 2015-2016 eğitim öğretim yılında da istek ve talepleri doğrultusunda, onların eğitimi ve geleceği için pek çok yeni faaliyet ve etkinlik düzenleyecek.

KYK geçen yıl 437 bin 34 gencin katıldığı “Liderlik ve Kişisel Gelişim Seminerleri, Değerler Eğitimi, Kurslar, Atölye Çalışmaları, Farkındalık Konferansları ve Kariyer Sohbetleri”ni bu yılda sürdürecek ve yeni başlıklar ve yeni fırsatlarla gençleri yeniden bir araya getirecek.

KYK yurtlarında, ‘Çınaraltı Gençlik Söyleşileri’ hayatta olmayan sanatçı, yazar, bilim ve fikir adamlarını anmak için düzenlenen ‘Vefa Günleri’ ile Türkiye’ye değer katan pek çok isim de birbirinden farklı programlarla bir araya getirilecek.  Yine bu yıl tamamen isteğe bağlı olarak Kur’an-ı Kerim ve Osmanlıca Kurslarının yanında Temel Dini Bilgiler ve Hz. Peygamberin hayatını anlatan seminerler de düzenlenecek.

KYK, gençlerin aynı zamanda akademik ve entelektüel gelişimleri için; Edebiyat, Tarih, Sosyoloji, İlahiyat, Felsefe, Sinema, Safahat Okumaları ve Mesnevi Atölyeleri açarak, uzman isimlerle bu alanlarda nitelikli bir vakit geçirmek isteyen gençlerle bir araya getirecek. Diğer taraftan “Dil kursları, Müzik ve Görsel Sanatlar, Tasarım Kursları” da yine tercih edebilecek önemli faaliyetlerden.

Geçen yıl gençlere tarihimizi, kültür ve medeniyetimizi daha yakından tanıtmak ve anlatabilmek amacıyla, “Yurdum Mevlana’sına Yürüyor” programı ile Konya’da, “Kuruluştan Çanakkale’ye Tarih ve Medeniyet” gezi programı ile Bilecik ve Çanakkale’de gençler bir araya geldi. Söz konusu programlarla binlerce genci buluşturan Kredi ve Yurtlar Kurumu bu yıl “Bir Günde Bin Yıl” Tarih ve Medeniyet gezileri kapsamında 12 ilde 10 bin öğrenci ile gezi programları düzenleyecek.

“Gençlerimiz yeni projelerle dopdolu bir yıl  geçirecekler”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Türkiye’nin en fazla genç nüfusunu misafir eden kurumların başında geldiğini belirterek, “Bu sene yurtlarımızda 400 binden fazla öğrenciye kucak açtık. Yurtlarımızda barınma ihtiyacı ile ülkemizin dört bir yanından bir araya gelen üniversiteli gençlerimiz için gece gündüz demeden çalışarak onlara hak ettikleri rahat ve güvenli ortamı sunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

2015-2016 eğitim ve öğretim yılı için de KYK’nın yeni projeler hazırladığını dile getiren Bakan Çağatay Kılıç, bu imkanlar sayesinde gençlerin daha sosyal bireyler olacağına vurgu yaptı. Bakan Çağatay Kılıç şöyle konuştu:

Türkiye’nin her ilinde üniversite kazanmış ve yurtlarımızda barınma hakkı elde etmiş öğrencilerimiz, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında da birbirinden farklı proje, aktivite ve kurslarla dopdolu bir yıl geçirecekler.  KYK yurtlarımızda birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe bir arada yaşayan gençlerimiz, tarihini, kültürünü ve manevi değerlerini yine bir arada öğrenip yaşatacaklar. Ümit ediyorum ki bu yıl düzenlenen kurslar ve projelerle sosyal hayatına renk katan gençlerimiz akademik hayatlarında da başarıya uzanarak, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracaklar.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

KYK Gençlerine Binbir Çeşit Proje ve Kurs İmkanı

Share via
Bunu arkadaşınla paylaş