Özel Ders
kpss-ortaogretim-oturumu-basladi

KPSS Ortaöğretim Oturumu Başladı

3 milyon 498 bin 335 adayın başvurduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim oturumu başladı. Adaylar saat 10.00’da başlayan sınavda, 120 soru yanıtlayacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) gerçekleştirilen KPSS, 176 sınav merkezinde ve 12 bin 398 binada saat 10.00’da başladı. KPSS Ortaöğretim oturumuna 3 milyon 498 bin 335 aday başvurdu. Salona sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı ya da pasaportları kontrol edilerek alınan adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre veriliyor.

Türkiye tarihinin en büyük sınavı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, bugün yapılan KPSS Ortaöğretim oturumunun Türkiye tarihinin en büyük sınavı olduğunu belirtmişti. Demir, “2 yıl önceki aynı sınava başvuran aday sayısı 1 milyon 828 bin dolayındaydı. Bu yıl da 2 milyon bandında bekliyorduk. Ancak 3 milyon 498 bin 335 aday başvurusu aldık. 542 bin 122 sınav görevlisi hazır bulunacak” dedi.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

19Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

KPSS Ortaöğretim Oturumu Başladı

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş