Özel Ders
‘Kız-Çocukları-İçin-STEM’-Ardahan’da

‘Kız Çocukları İçin STEM’ Ardahan’da

‘Prof. Aziz Sancar Kız Çocukları İçin Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Kampları’ projesinin Ardahan etabı, düzenlenen panelle başladı.

Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ın adıyla düzenlenen, yedi ilden ortaokul altıncı sınıf öğrencisi 700 kız çocuğunun dahil olacağı eğitim projesinin kentteki etabının açılış paneli, Ardahan Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Proje koordinatörü Gökhan Coşkun, projede kız çocuklarının fen ve matematik yeteneklerinin geliştirilmesinin hedeflendiğini söyledi. Coşkun söyle konuştu:

“Kız öğrencilerinde bilim, matematik, mühendislik ve teknoloji eğitimine ilişkin bir merak ve bu merak duygusuyla yola çıkarak bir farkındalık yaratmak için Aziz Sancar ve ekibi olarak bu projeyi hazırladık. Buradaki temel amacımız, bir mucit, üstün yetenekli öğrenci ya da benzeri tanımlamalarla karşılaştığımız bir öğrenci ya da yetenek avcılığı değil. Tamamen öğrencilerimizin hepsinde var olan merak duygusuna, uygun rol modeller üzerine dokunmak istiyoruz ve onlara ‘Ben ne yapabilirim’i sordurmak, Ardahanlı kız çocuklarımızın da bu konuda bir farkındalık kazanmasını istiyoruz.”

Projede Prof Dr. Sancar’ın hassasiyeti doğrultusunda, Türkiye’de kamuoyunda çok yer almayan, eğitim, ticaret, toplumsal ilişkiler açısından hak ettiği değeri görmediğine inandıkları şehirlere öncelik verdiklerini bildiren Coşkun, “Benim de memleketim Ardahan’ı da bu seviyede, bu ölçekte değerlendiriyoruz. Her ne kadar eğitim adına veriler olumsuz görülse de Ardahan Üniversitesi, bu şehrin kırılma noktası oldu. Biz istedik ki projede Doğu Anadolu’nun en uç noktası serhat şehri olsun” dedi.

Projenin ikinci gününde, öğrencilerle bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında uygulamalı etkinlikler düzenlenecek.

AA

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

‘Kız Çocukları İçin STEM’ Ardahan’da

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş