Özel Ders
istanbul-ogretmen-akademileri-basliyor

İstanbul Öğretmen Akademileri Başlıyor

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerin mesleki kazanımlarının artırılması amacıyla İstanbul Öğretmen Akademileri başlığıyla birbirinden önemli pek çok akademiyi hayata geçiriyor.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan öğretmenlerin bu kutlu mesleklerini en iyi şekilde icra etmeleri amacıyla çeşitli akademiler düzenliyor. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında İstanbul Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile protokoller gerçekleştirilmiştir.

Bu kapsamda planlanan Edebiyat Akademisi,  Sanat Akademisi, Müzik Akademisi, Lisan Akademisi, Bilim Akademisi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk-İslam Bilimi ve Düşüncesi Enstitüsü, Bilim Olimpiyatları Enstitüsü gibi çeşitli alanlardaki akademi ve enstitüler 2016-2017 eğitim-öğretim yılı boyunca devam edecek.

Öğretmenlerin akademik kariyerlerinin zenginleştirilmesi ve eğitim öğretim çalışmalarında ihtiyaç duyacakları noktalarda birikimlerinin güçlendirilmesinin yanı sıra verilecek olan diğer eğitimlerle de sempozyum, çalıştay, kongre gibi organizasyonların hazırlanış aşamalarıyla ilgili de uzman kişilerce pratiğe yönelik bilgi paylaşımları yapılacak. Eğitim ve kültür alanında Türkiye’nin önde gelen seçkin isimleri de derslere katılarak akademi öğrencilerine tecrübe ve birikimlerini aktaracak.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin öncülüğünde başlatılan Öğretmen Akademileri’ne İstanbul’da görev yapan öğretmenler başvurabilecek.

Kasım ayının ilk haftasında eğitimlere başlayacak Akademilere katılmak isteyen öğretmenler ayrıntılı bilgiye http://akademi.istmem.com adresinden ulaşabilirler.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

İstanbul Öğretmen Akademileri Başlıyor

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş