Özel Ders
İşbank'tan-Karne-Hediyesi-'Bilim-Kitabı'

İşbank’tan Karne Hediyesi ‘Bilim Kitabı’

İş Bankası bu yılki karne hediyesi olarak çocuklara ‘Mars’a Nasıl Giderim? Bilim yolunda eğlenceli adımlar’ kitabını hediye edecek. Kitabın basın toplantısına Nobel ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar da katıldı.Türkiye İş Bankası’nın 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyasının bu yılki kitabı Genel Müdür Adnan Bali’nin ev sahipliğinde yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantıya Nobel ödüllü bilim adamı Aziz Sancar ile Hürriyet gazetesi yazarı, eleştirmen Doğan Hızlan da katıldı. İş Bankası’nın bu yılki karne hediyesi olan ‘Mars’a Nasıl Giderim? Bilim yolunda eğlenceli adımlar’ isimli kitap Çağlar Sunay tarafından hazırlandı. Basın toplantısında konuşan Genel Müdür Adnan Bali bütün dünyada başarıları ile ayakta alkışlanan, hepimizi gururlandıran, Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sancar’a ve kampanyaya verdiği destek nedeniyle Doğan Hızlan’a teşekkür etti.

EĞİTİMDE MERAK UYANDIRMAK İSTİYORUZ

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali bu yıl öğrencilere dağıtacakları kitapta Prof. Dr. Aziz Sancar ile ilgili bir bölüm olduğunu belirterek, “Bu yıl ilk ve ortaokul düzeyindeki çocuklarımıza evren, dünyamız, bilim ve teknoloji alanında önemli, ilgi çekici bilgilerin yer aldığı ‘Mars’a Nasıl Giderim’ kitabını karneleri ile birlikte dağıtacağız. Bu kitap merak duygusu uyandırmayı amaçlıyor. Eğitim sistemimizde en büyük sorunlardan biri merak uyandırmak. Bunu yapmadığımızı görüyoruz. Ülkemizde 23 milyona yakın çocuk var. Eğitim konusundaki istatistiklerde durum pek iç açıcı değil. OECD’nin 38 ülkeyi içeren ‘Daha İyi Yaşam Endeksi’nde eğitim alanında Türkiye 35’inci sırada yer alıyor. Matematik, fen bilimlerinde yapılan testlerde ise 76 ülke arasında 41’inciyiz. Buna karşılık Tayvan, Singapur gibi Asya’nın kaplanları da bu listelerde üst sıralarda bulunuyor. Büyüme ile eğitim arasındaki ilişkiyi gösteren bir tablo bu. Bu olumsuz tablonun değişebileceğini gösteren istatistikler de var. TÜİK’in yayınladığı istatistiklere göre toplam eğitim harcamalarının milli gelir içerisindeki payı artıyor” dedi.

UMARIM ŞÖHRETİM İLHAM VERİR

Türkiye’nin, ABD’de sadece Ortadoğu’da bir karışıklık olduğunda gündem olduğunu dile getiren Prof. Dr. Sancar, “Maalesef Türkiye ABD’de görünmüyor. Bugün Amerikalıların yüzde 90’ına Atatürk kim diye sorsanız bilmezler. Ortadoğu’da bir savaş, karışıklık olduğunda gündeme geliyoruz. Türkiye hakkında ilgi ya da bilgi yok. Biz de tanıtmaya çalışmıyoruz. Her şeyi devletten beklememek lazım. Amerikalı Türklerin de elinden geleni yapması gerekiyor. İşte bu nedenle Türk Kültür Vakfı’nı kurduk. Orada Türkiye’yi tanıtmaya çalışacağız” diye konuştu. Sancar, Atatürk’ün kurduğu, Cumhuriyet tarihinde çok büyük rol oynamış İş Bankası’nın eğitim alanındaki bu sosyal girişimine katılmaktan gerçekten mutlu olduğunu ifade ederek, “Bu girişimin özellikle çocuklarımızın eğitimi için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Şu anki durumumun, ‘şöhretim’in diyelim, çocuklarımıza her şeyden ziyade bilim ile uğraşma yolunda ilham vermesini diliyorum” dedi.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

2 Yorum

  1. Hocam benim yıl sonu başarı puanım 65 1.dönem fizik dersim 50 idi. Bu dönem fizik dersim 40 ben doğrudan mi geçerim yoksa sorumlu olarak mi geçerim tek zayifim fizik

Tartışmaya Katılın

İşbank'tan Karne Hediyesi 'Bilim Kitabı'

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş