Özel Ders
İmam-Hatip-İsrafı

İmam Hatip İsrafı

Antalya Muratpaşa’da imam hatip ortaokulu olmasına ve yeterli öğrenci bulunmasına karşın normal bir ortaokulda imam hatip sınıfları açıldı. 5 öğrenciden oluşan sınıf için günde 36 saat ek ders ücreti ödeniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın birçok okulu imam hatipleştirme projesi, Antalya’da özel sınıflara dönüştü. Bölgede imam hatip ortaokulu olmasına ve yeterli öğrenci olmamasına karşın normal bir ortaokulda imam hatip sınıfları açıldığı ortaya çıktı.

Velilerin sürece tepki gösterdiğini belirten Tüm Öğrenci Velileri İşbirliği Derneği (TÖVİŞ) Başkanı Feray Atalay, “Öğretmenler odasını kapatmak pahasına 5 öğrenciden oluşan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ‘olur’ alınarak açılan sınıf için günde 36 saat ek ders ödemek israftır” dedi.

Muratpaşa’da Vali Hüsnü Tuğlu Ortaokulu’nda, ‘özel’ bir imam hatip sınıfının oluşturulması ve okula imam hatip tabelasının eklenmesi tepki aldı. TÖVİŞ Başkanı Atalay, okulda daha önce de yeterli öğrenci olmamasına karşın imam hatip sınıfı açıldığını ve 7. sınıfta 8 öğrenci bulunduğunu söyledi.

Cumhuriyet

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

İmam Hatip İsrafı

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş