Özel Ders

Gazi’deki olayları ‘dövülen’ öğrenci anlattı

157Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün kız ve erkek öğrenciler çatıştı. Kız öğrenciler şiddeti protesto etmek için basın açıklaması yapmak isterken sağ görüşlü erkek öğrencilerin saldırısına uğradıklarını öne sürdü. Kız öğrenciler erkekleri biber gazı sıkarak püskürttü.

Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 25 Aralık’ta kız ve erkek öğrenciler arasında tekme tokatlı çalışma yaşandı. Olayların başlangıcı 18 Aralık’ta Öğrenci Kolektfleri üyesi bir kadının iddiaya göre kampus içinde saldırıya uğramasıydı. Bu olayın ardından 25 Aralık’ta kadın öğrenciler fakültede şiddeti protesto etmek istedi. Basın açıklaması yapmak isteyen gruba sağ görüşlü erkek öğrencilerin tekme tokat saldırdığı öne sürüldü. Kız öğrenciler erkek gruba biber gazı sıkarak kendilerini savunmaya çalışırken çevik kuvvet araya girdi.

18 Aralık’ta saldırıya uğrayan ve son olayda da yer alan öğrencilerden Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2. sınıf öğrencisi Nurcan Etik, yaşadıklarını Hürriyet’e şöyle anlattı:
“18 Aralık’ta 2 erkek öğrenci bana saldırdı. Daha öncesinde de tehdit alıyordum. Öğrenci Kolektifleri üyesi olduğum, bu yönde duyuru yaptığım için sağ görüşlü ülkücü öğrenciler beni darp etti. Kampus içinde bu olay gerçekleşti. Olayın ardından İletişim Fakültesi Dekanlığı’na gittim. Yetkililer işlem yapmadı. Beni dinlemediler. Kafama, tekmeler aldım, boynuma da. Doktora gittim ve darp raporu aldım. 20 Aralık’ta polise giderek darp eden kişilerden şikâyetçi oldum. Henüz sonuç yok, süreç devam ediyor. İletişim Fakültesi Dekanlığı tutanak tutulmayacağını söyledi ve bir işlem yapmadı. Ben de Rektörlük’e Dekanlık ve beni darp edenler hakkında şikâyet dilekçesi verdim. Üniversiteli Kadın Kolektifi olarak şiddet olaylarını protesto etmek için kampusta 25 Aralık’ta basın açıklaması yapmak istedik. Yaklaşık 25 kadın öğrenciydik. Sonra okula gider girmez sağ görüşlü yaklaşık 80 erkek öğrenci bize saldırdı. Yumruk ve tekme atmaya çalıştılar. Kadınlar olarak yanımızda biber gazı taşıyorduk. Bu gazlarla onları püskürttük. Daha sonra çevik kuvvet geldi ve araya girerek bizi ayırdı. Basın açıklaması yapmamıza izin vermediler. Okuldan çıkartıldık. Kampüste erkekler de darp ediyor. Kızlar beyaz elbise giydiği için, sağ görüşlü erkekler bizi tokatlıyor. Saçı uzun ve küpe takanlar, kız arkadaşına sarılan erkekler uyarı alıyor. Kahkaha atan kadınlara küfür ediliyor. Ancak bunlara karşı herhangi bir şey yapılmıyor. Gençler ve kızlar olarak bunlara karşı çıkıyoruz.”

Kaynak: Hürriyet

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Gazi'deki olayları 'dövülen' öğrenci anlattı

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş