Özel Ders
FATİH Projesi, Askeri Liselerde de Uygulanacak

FATİH Projesi, Askeri Liselerde de Uygulanacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, FATİH Projesi’nin sadece donanım olarak değil, aynı zamanda içerik olarak askeri liselerin de hizmetine açıldığını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, tablet dağıtımını da kapsayan FATİH projesinin askeri liselerde uygulanmasını öngören protokolü  imzaladı.

İmza töreninde konuşan Bakan Avcı, iki büyük eğitim camiası olan Milli Eğitim Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığının ölçek olarak çok büyük değil, ama anlam olarak çok derin bir işbirliğinin imza töreninde bir araya geldiğini belirtti.

Bakan Avcı,

Sadece donanım olarak değil, aynı zamanda içerik olarak da FATİH Projesi‘ni Türk Silahlı Kuvvetlerinin de dolayısıyla askeri liselerimizin de hizmetine açmak üzere protokol imza töreni düzenledik.

diye konuştu.

Türk ordusunun ve özellikle askeri okulların Türkiye’de tarih boyunca hep yeniliğin, yeni teknolojilerin gelişmesine, yerleşmesine, yaygınlaşmasına katkıda bulunan eğitim ocakları olduğunu anlatan Avcı, şöyle devam etti:

Türk Silahlı Kuvvetleri, bu geleneği bugün de sürdürüyor, özellikle eğitim alanında en son teknolojileri ve en son içerikleri gençlerimizin, subay adaylarımızın, astsubay adaylarımızın hizmetine sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu çabaya FATİH Projesi kapsamında katkıda bulunmak için, silahlı kuvvetlerimiz ve askeri okullarımız için elimizden gelen bütün desteği sağlamak üzere böyle bir protokolü hazırlamış olduk.

Avcı, protokolün geleceğin komutanlarına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bakan Avcı, konuşmasında özellikle son dönemde terör olaylarında kaybedilen şehitlere ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi, gazilere de şükranlarını arz etti.

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Güler de

Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde, ülkemizin gençlerinin geleceğe yatırım olarak yürütmekte olduğu FATİH projesinin parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Geleceğin komutanlarını, çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri olarak elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz.

dedi.

Orgeneral Güler, Bakan Nabi Avcı’ya daveti için teşekkür etti ve  projenin ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Bakan Avcı ve Orgeneral Güler, daha sonra askeri liselerde tablet dağıtımını öngören protokolü imzaladı.

 

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

19Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

FATİH Projesi, Askeri Liselerde de Uygulanacak

Share via
'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

  • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
  • Derslere Yardımcı Özel Ders
  • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
  • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
  • Skype Özel Ders Seçeneği
Bunu arkadaşınla paylaş