Özel Ders
EBA-Yarışmaları-Başlıyor

EBA Yarışmaları Başlıyor

YEĞİTEK tarafından MEB’e bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmen ile öğrencilere yönelik düzenlenen EBA yarışmaları başlıyor. Yarışmayla eğitim sürecinin en önemli paydaşları olan öğretmen ve öğrencilerin gözüyle eğitimin görsel boyutunun ortaya çıkarılması ve EBA’nın tanıtımında farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan EBA yarışmaları, farklı alanlarda düzenleniyor. Video, fotoğraf, belgesel, film ve anı kategorilerinden oluşan yarışmalara, öğretmen ve öğrenciler katılabiliyor. İşte o yarışmalar ve tarihleri:

3’üncü EBA fen deneyleri video yarışması: Başvuruları 2 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında. Yarışma fen bilimleri, fizik, kimya / kimya teknolojisi, biyoloji olmak üzere dört ayrı kategoride yapılacak. Yarışmaya Türkiye genelindeki resmi ve özel ortaokullarda, bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan fen bilimleri öğretmenleriyle tüm resmi ve özel liselerde, bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan fizik, kimya / kimya teknolojisi ve biyoloji öğretmenleri katılabilecek.

2’nci EBA Belgesel Yarışması: Konusu “Tarihimiz, Kültürümüz, Şahsiyetlerimiz”. Bu yarışmanın başvuruları da 5 – 16 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

3’üncü EBA kısa film yarışması: “Değerler Eğitimi” konulu yarışmanın başvuruları, 17 – 28 Nisan. EBA film ve EBA belgesel yarışmaları, öğretmen ve öğrenci olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak. Bu yarışmalara öğretmenler ve tüm lise öğrencileri başvurabilecek.

EBA kadraj fotoğraf yarışmaları: Bu sene 4’üncüsü düzenlenecek fotoğraf yarışmasının teması “Ülkemizde yaşanan hain darbe girişiminin ardından milletimizin ortaya koyduğu asil duruş, demokrasiye sahip çıkan can siparane savunuşu, millet olma, bir olma arzusu” olarak belirlendi. 2016’da başvuru süreci devam eden “3’üncü EBA Kadraj – Çocuk ve Oyun” yarışmasına ek olarak düzenlenen “4’üncü EBA Kadraj – 15 Temmuz ve Şehitler” fotoğraf yarışması, planlanan zamandan öne alındı. İki yarışma eş zamanlı olarak yürütülecek.

1’inci EBA “Anılarla Öğretmenlik” anı yarışması: 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilki düzenlenecek olan bu yarışmanın Türk Milli Eğitim Sistemi’nin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda yaşama dair tecrübelerin paylaşılarak, EBA havuzunda ortak bir hafıza oluşturulması hedefleniyor.

EBA yarışmalarıyla ilgili daha fazla bilgiye www.eba.gov.tr/yarisma adresinden ulaşılabilirsiniz.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

19Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

EBA Yarışmaları Başlıyor

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş