Özel Ders
E-Kursa Üç Günde 1 Milyondan Fazla Başvuru Yapıldı

E-Kursa Üç Günde 1 Milyondan Fazla Başvuru Yapıldı

MEB’in, bu yıl öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı da sunan bir dizi yenilikle başlatacağı destekleme ve yetiştirme kurslarına, yeni eğitim yılının başladığı haftanın ilk 3 günündeki başvuru sayısı 1 milyonu geçti.

Öğrenciler için başvuru süresi 9 Ekim Cuma gününe kadar uzatılan kurslara 5 milyondan fazla başvuru olması bekleniyor.

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, 3 Ekim’de başlayacak destekleme ve yetiştirme kurslarına, örgün eğitimde okuyan ortaokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere açık öğretim okullarına kayıtlı ortaokul, lise öğrencileri ile özel okul öğrencileri ve mezunların başvurabileceğini hatırlattı.

Bu yıl ilk kez destekleme ve yetiştirme kursları için e-kurs modülünü başlattıklarını ve bu sistem sayesinde kurslarla ilgili sayısal verilere anlık ulaşabildiklerini belirten Kurt, ilk üç günlük verilere göre 22 bin 102 eğitim kurumunun kurs için başvuru yaptığını bildirdi.

Başvuru sayıları

Kurs başvurularının okulların açılmasıyla hız kazandığını belirten Kurt,

Kurslara öğrenci başvuru sayımız üç günde 1 milyonu aştı. İlk üç günlük rakama bakarak haftada 3 milyon başvuru ve toplamda 5 milyonun üzerinde kurslara başvuru bekliyoruz. 681 bin 301 dersten kurs açılacağı için başvuru sayısının en az 5 milyon olması bekleniyor. Öğrenciler, kurslara başvuru için kurs şifrelerini bulundukları okullarından alabiliyorlar.

dedi.

eba ucretsiz e-kurs basvurusu nasil yapilir
EBA üzerinde e-kurs başvurusu nasıl yapılır ? Ayrıntılar için tıklayın.

Öğretmen ve öğrencilerin başvuru süresi uzatıldı

Kurt, 225 bin 950 kadrolu öğretmen ile 22 bin 241 ücretli öğretmenin de kurslarda görev yapmak için başvurduğunu söyledi.

MEB’in 37 bin yeni öğretmen ataması yaptığını hatırlatan Kurt, yeni atanan öğretmenlerin de kurslarda görev alma taleplerini değerlendirmek için başvuru süresini öğretmenler için 5 Ekim Pazartesi günü saat 17.00, öğrenciler için de 9 Ekim Cuma günü saat 17.00’ye kadar uzattıklarını açıkladı.

“İhtiyaç halinde ücretli öğretmen görevlendireceğiz”

“Daha önce dershanelerde çalışan kaç öğretmenin kurslara başvurduğu” sorusu üzerine Kurt, bunu kesin olarak tespit etmenin mümkün olmadığını ancak 10 bin dolayında dershane öğretmeninin başvuru yaptığını tahmin ettiklerini belirtti.

Kursların açılabilmesi için başvuran öğretmen sayısının yeterli olduğunu dile getiren Kurt, “İhtiyaç olması halinde de ücretli öğretmenlerimizi kurslar için görevlendireceğiz” dedi.

Öğretmen maaşlarına büyük katkı

Kurslara devam edecek öğretmenlerin ek ders ücretlerinin 2 kat artışla yaklaşık 20 liraya çıkarıldığını hatırlatan Kurt,

Bir öğretmen normal şartlarda, haftada 10-15 saat kurslarda derse girdiğinde bütçesine aylık olarak 1000 lira katkı sağlayacak. Yani yaklaşık olarak öğretmenimizin ayda aldığı ek dersin iki katı daha ücret alması anlamına geliyor. Bu da öğretmenlerimizin bütçesini olumlu yönde etkileyecek.

diye konuştu.

Okul müdürleri ve hizmetlilere ek ders müjdesi

Kurt, kurslarda görev yapan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve hizmetliler için de ek ders ücretlerini düzenleme çalışmalarını başlattıklarını belirterek,

Umarım okul müdürlerimiz, ilgili müdür yardımcımız ve hizmetlilerimiz de bu kurslarda çalıştıkları sürece ek ders ücretlerini alacaklar. Bunu da müjde olarak verelim.

dedi.

Tüm öğrencilere elektronik ders çalışma ortamı

Bu yıl ilk kez ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları için öğretmen ve öğrencilerin elektronik ortamda başvuru yapmalarını sağlayan e-kurs modülünü hayata geçirdiklerini söyleyen Kurt, bu modül sayesinde 5’inci sınıftan 12’nci sınıfa kadar tüm öğrencilerin ve mezunların kazanım testlerine ulaşabileceklerini bildirdi. Kurt, böylece kursa katılan tüm öğrencilere elektronik ortamda ders çalışma imkanı sunulacağını belirtti.

Kurt, 2 bin 500 dolayında test ve 40 binin üzerinde soru oluşturduklarını, kurslara katılmayan öğrencilerin de bu testlere ulaşabileceklerini ancak kursa devam eden öğrencilerin e-kurs modülü üzerinden bu testlere daha önce ulaşma ve elektronik olarak çözme imkanı bulacaklarını söyledi.

Mezun öğrenciler ile 8’inci ve 12’nci sınıflara ayda bir tarama testleri yayınlayacaklarını anlatan Kurt,

Bu testleri elektronik ortamda yapacağız. Yani kurslara kayıt yaptıran öğrencilerimiz, e-kurs modülü üzerinden isterlerse evlerinden isterlerse okullarından bu sisteme girerek bu soruları çözerek kendilerini deneme fırsatı bulabilecekler.

dedi.

MEB ucretsiz kurslarla ilgili kilavuz yayımladi
Ücretsiz kurslarla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

“Müfredat kapsamındaki her dersten kurs açabiliriz”

Müsteşar Yardımcısı Kurt, öğrencilerden ve velilerden dershanelerin dönüştürülmesi sürecinde endişe etmemelerini isteyerek, şöyle konuştu:

Dershanelerin kaldırılmasıyla ilgili bir boşluk doğmuş gibi görünse de Milli Eğitim Bakanlığı gereken her tedbiri aldı. 22 binin üzerinde okulda ve 200 binin üzerinde öğretmenle kurslarımızı başlatacağız. Bu kurslarımız, sadece sınava dönük kurslar da değil. Bunlar sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetleri de içeren kurslar olacak. Öğrencimiz, eksik gördüğü herhangi bir dersten takviye almak istiyorsa müfredat kapsamındaki her dersten kurs açacak kapasitemiz var. Bunu da kendimden çok emin bir şekilde söylüyorum.

Kurt, eğitim kurumlarının yarın saat 12.00’ye kadar kurs merkezi başvurularını, öğretmenlerin 5 Ekim Pazartesi, öğrencilerin de 9 Ekim Cuma gününe kadar kurs başvurularını tamamlamaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Sitemizdeki tüm içerikten mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki kutucuğa e-mail adresinizi yazıp abone olabilirsiniz. Aboneliğinizi tamamlamak için e-postanıza gelen maili onaylamayı unutmayın.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

18Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!2 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

E-Kursa Üç Günde 1 Milyondan Fazla Başvuru Yapıldı

Share via

Warning: Undefined array key "select_link_options" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 122

İletişim


Warning: Undefined array key "select_link_options" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 122

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.


Warning: Undefined array key "select_link_options" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 122

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.


Warning: Undefined array key "select_link_options" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 122

Warning: Undefined array key "select_link_options" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 122
'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

  • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
  • Derslere Yardımcı Özel Ders
  • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
  • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
  • Skype Özel Ders Seçeneği

Kapat

Warning: Undefined array key "snp_s3button_action_url" in /home/ozancorumlu/public_html/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/themes/newtheme7/template.php on line 149

Close

Bunu arkadaşınla paylaş