Özel Ders
cocuklar-icin-hedef-366-yeni-z-kutuphane

Çocuklar İçin Hedef 366 Yeni ‘Z-Kütüphane’

Gençleri kültürel faaliyetlere yönlendirmek isteyen Kültür ve Turizm Bakanlığı, işe çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmakla başlayacak.

Gençleri kültürel faaliyetlere yönlendirmek isteyen Kültür ve Turizm Bakanlığı, işe çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmakla başlayacak.

Vatandaşların yüzde 41’inin eline hiç kitap almadığı Türkiye’de, okuma kültürünün geliştirilmesi için son yıllarda büyük çalışmalar yapılıyor. ‘Halk ve Çocuk Kütüphanelerinin Rehabilitasyonu Projesi’ çerçevesinde 41 kütüphane rehabilite edilirken; yıl sonuna kadar bu sayının 16’ya çıkması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda oluşturulan Zenginleştirilmiş Kütüphaneler (z-kütüphane) de okuma kültürü bakımından mühim projelerden biri oldu. İçerisinde internet hizmeti olan, dijital kitaplarla zenginleştirilmiş bu kütüphanelerin sayısı arttırılıyor. 2015 yılında başlatılan proje çerçevesinde 134 z-kütüphane kuruldu. Yıl sonuna kadar da toplam 366 z-kütüphane kurulması planlanıyor.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Çocuklar İçin Hedef 366 Yeni 'Z-Kütüphane'

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş