Özel Ders

Beklenen kar tatili geldi !

 

Bursa’nın Büyükorhan ve Harmancık ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar yoğun kar yağışı nedeniyle 30 Aralık öğleden sonra ve 31 Aralık için tatil edildi. İki ilçeye bağlı 45 köy yolu da ulaşıma kapandı.

Bursa’nın Uludağ’ın eteklerindeki Büyükorhan ve Harmancık ilçelerindeki yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kar yağışının artması nedeniyle ilçedeki ilk ve orta dereceli okullar 30 Aralık öğleden sonra ve 31 Aralık günü tatil edildi.

Kar yağışı nedeniyle Büyükorhan’a bağlı 30, Harmancık’a bağlı 15 köy yolu da ulaşıma kapandı. Köy yollarının ulaşıma açılması için ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

189

Düzce: Yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda 31 Aralık’ta eğitime ara verildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının gece saatlerinden itibaren artarak devam etmesi beklendiğinden kentteki tüm okullarda eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurumlarında görev yapan engelli personel ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılmasının uygun görüldüğü kaydedildi.

Yılbaşı ve hafta sonu tatilleri de eklendiğinden okullarda eğitime 5 Ocak 2015 Pazartesi günü yeniden başlanacağı bildirildi.

Balıkesir: Dursunbey ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 30 Aralık ara verildi.

Dursunbey ilçe merkezi ve mahallerinde sabaha karşı başlayan kar yağışı, aralıklarla etkili oluyor. Elektrik kesintileri yaşanan, 27 mahallenin yollarının kapandığı ilçede, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 30 Aralık ara verildi. Kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı ilçede, kapanan yolların açılmasına çalışılıyor.

Eskişehir: İlk ve orta dereceli okullar yoğun kar yağışı nedeniyle 30 Aralık öğleden sonra ve 31 Aralık tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Eskişehir’deki ilk ve orta dereceli okulların 30 Aralık öğleden sonra ve 31 Aralık tatil edildiği belirtilerek şöyle denildi:
“Bölgemizde görülen yoğun kar yağışı nedeniyle 30 Aralık 2014 Salı günü saat 14.00’den sonra ve 31 Aralık 2014 Çarşamba günü tam gün olmak üzere eğitim ve öğretime, 2 Ocak 2015 Cuma gününe kadar ara verilmiştir. Bu doğrultuda, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır.”

190

Çanakkale: Yoğun kar yağışı nedeniyle okul öncesi kurumlar, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 30 Aralık öğleden sonra ve 31 Aralık için ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi.

Bunun, günlük yaşamı etkilediği ifade edilen açıklamada, okul öncesi kurumlar, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 30 Aralık öğleden sonra ve 31 Aralık için ara verildiği duyuruldu.

Açıklamada, yılbaşı ve hafta sonu tatilleri de eklendiğinden okullarda eğitime 5 Ocak 2015 Pazartesi günü yeniden başlanacağı ifade edildi.

Bolu: Kar yağışı dolayısıyla, il genelinde eğitime pazartesi gününe kadar ara verildi.

Bolu Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler ışığında il merkezi ve bilhassa yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı olduğu ve yağışın hafta sonuna kadar devam edeceğinin değerlendirildiği vurgulandı.

Açıklamada, şunlar belirtildi:
“Bu itibarla çok sayıda öğrencimizin taşımalı eğitimde bulunması da göz önünde bulundurularak öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm yaygın ve örgün eğitim kurumlarının 31 Aralık Çarşamba ve 02 Ocak Cuma günleri il genelinde tatil edilmesine İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karar verilmiştir.”

Kastamonu: Etkili olan kar yağışı nedeniyle Çarşamba günü için okullar tatil edildi. Perşembeden sonra cuma gününün de yılbaşı nedeniyle resmi tatil ilan edilmesiyle kentte eğitim 5 Ocak Pazartesi günü başlayacak.

Bilecik: Yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda, Çarşamba günü eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, hava muhalefeti dolayısıyla 31 Aralık’ta Bilecik genelindeki tüm okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitime ara verildiği bildirildi.

Karabük:  Karabük ve ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar Çarşamba günü tatil edildi. Kentte eğitim yılbaşı tatilinin ardından 5 Ocak Pazartesi günü başlayacak.

Kaynak: DHA-AA

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Beklenen kar tatili geldi !

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş