Özel Ders
Aziz-Sancar'ın-İsmi-Eğitim-Köyü'ne-Verildi

Aziz Sancar’ın İsmi, Eğitim Köyü’ne Verildi

Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’ndeki, Haruniye Kaplıcaları yanında bulunan belediyeye ait kamp eğitim köyüne dönüştürülüyor. Belediye tarafından yaptırılan ve haziran ayında da ilk misafirlerini ağırlayacak olan Eğitim Köyü’ne, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Aziz Sancar’ın adı verildi.

Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Haruniye Kaplıcaları’na 100 metre uzaklıktaki 110 dönümlük çam fidanları arasında atıl durumda bulunan kamp alanına Aziz Sancar’ın adını vererek ölümsüzleştirmekten mutluluk duyduklarını vurguladı.

‘Aziz Sancar hocamızı kendimize rehber seçtik’

Belediyenin tüm olanaklarını seferber ederek kamp alanının tüm alt  ve üst yapı eksiklerinin en kısa zamanda tamamlanacağını ve mayıs ayında açılışının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Namlı, şunları söyledi:

“Düziçi’nde eğitimin başladığı tarih çok eskidir ve buradaki eğitimler ilk olarak Köy Enstitüsü ile başladı, öğretmen okulu ile devam etti. Tekrar eski zamandaki enstitümüzdeki öğrencilerimizin yetişebilmesi için Aziz Sancar hocamızı Düziçili’lerimize rehber seçtik. Onun için de Düziçi ilçemizde ’Aziz Sancar Eğitim Köyü’ adı altında bir yer açacağız ve 1 Haziran’da da ilk öğrencilerimizi ağırlayacağız. Aziz Sancar hocamızın katılımıyla mayıs ayı içerisinde açılış yapacağız.”

Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Harun Reşit Sevimli ise Aziz Sancar Eğitim Köyü’nde YGS, TEOG, ileri matematik ve İngilizce alanında dersler verileceğini söyledi.

aziz-sancar-kimdir

’Benim için gururdur’

Prof. Aziz Sancar ise Eğitim Köyü’ne adının verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Proje kapsamında talep üzerine köyün logosunu dahi kendisi belirleyen Prof. Sancar, Harun Reşit Sevimli’ye bir teşekkür maili atarak, “Çok sağolun. Osmaniye Düziçi İlçesi’nde açacağınız eğitim köyüne adımı vermek istemeniz benim için büyük bir gururdur. Bu teveccühünüze layık olmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Aziz Sancar'ın İsmi, Eğitim Köyü'ne Verildi

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş