Özel Ders
AYM, dershanelerin kapatılmasını iptal etti
AYM

AYM, dershanelerin kapatılması yasasını iptal etti !

Anayasa Mahkemesi (AYM), dershanelerin kapatılması ile ilgili yasayı iptal etti. Konuyla ilgili bir kaç gün önce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı sert açıklamalar yapmıştı.

 

Anayasa Mahkemesi (AYM), dershanelerin kapatılması ile ilgili yasayı oy çoğunluğu ile iptal etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), dershanelerin kapatılması ile ilgili yasaya itiraz etmiş, konuyu Anayasa Mahkemesi’ne taşımıştı. Geçen çarşamba günü de, Anayasa Mahkemesi dershane temsilcilerini dinlemişti.

Karar duruşması 9 Temmuz 2015 tarihinde yapılacaktı fakat mahkeme üyelerinden Engin Yıldırım’ın annesinin vefatı sonrası bugüne ertelenmişti.

Yüksek mahkeme, dershanelerin kapatılması ile ilgili kararını bugün verdi ve ilgili yasayı iptal etti.

Konuyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanacağı şüphesiz. Daha da ayrıntıya sahip olur olmaz sitemizden sizlere gerekli tüm ayrıntılı aktarmaya devam edeceğim.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

19Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

AYM, dershanelerin kapatılması yasasını iptal etti !

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş