Özel Ders
Aydınlanmacı-Liseler-Birliği

Aydınlanmacı Liseler Birliği!

Türkiye’nin köklü liselerinin öğrencileri birlikte hareket etmek için ‘Aydınlanmacı Liseler Birliği’ni kurdu.

Galatasaray Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Vefa Lisesi öğrencilerinin dahil olduğu birlik bir de dergi çıkarıyor. Dergide edebiyat yazıları, hikâyeler ve şiirler yer alıyor. Amaç öğrencilerin bir arada olduklarını göstermek. Okulların mezunları da birlik ile iletişim halinde. Öğrenciler okullara yazı göndererek diğer liseleri de birliğe davet etti. Bir İstanbul Erkek Lisesi mezununun okullara gönderdiği iddia edilen yazı şu şekilde:

İstanbul Erkek Lisesi gençleri diğer camialarla birleşerek ‘Aydınlanmacı Liseler Birliği’ ismi ile birleşmiş ve ortak bir dergi bile çıkarıp dağıtıma geçmişler. Umarım bu hareket en kısa zamanda yurt çapında yayılır. Tüm liseler yüzünü aydınlığa ve özgürlüğe döner.

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

20Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş6 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Aydınlanmacı Liseler Birliği!

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş