Özel Ders
Ak Parti'nin 1 Kasım Eğitim Vaatleri Nelerdi

Ak Parti’nin 1 Kasım Eğitim Vaatleri Nelerdi ?

1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olduktan sonra gözler AK Parti’nin seçim vaatlerine döndü. Verilen vaatler tutulacak mı ya da ne oranda tutulacak ? Gelin AK Parti’nin 1 Kasım’da verdiği eğitim vaatlerine bir göz atalım…

Tek başına iktidar olan AK Parti’nin seçim beyaannamesinde bir çok vaat mevcut. Biz kendi işimize bakalım ve eğitim ile ilgili vaatleri gözden geçirelim:

  • Tüm okulların tam gün eğitim ve öğretime geçilecek.
  • İkili eğitim öğretim kalmayacak.
  • Orta öğretimi bitiren her öğrencinin bir spor dalından lisans alacak düzeyde, ya da bir enstrüman çalabilecek şekilde eğitim alması sağlanacak.
  • Öğretmen akademisi kurulacak.
  • Meslek eğitimi yeniden yapılandırılacak.
  • Öğrencilerin kaderi tek bir sınava bırakılmayacak; üniversite sınavları yılda birçok kez, iki, mümkünse üç kez yapılacak.
  • Öğrencilerin 330 lira olan burs miktarları yılbaşından itibaren 400 liraya çıkarılacak.
  • Şubat’ta 30 bin öğretmen atanacak. Alınacak öğretmenler bir sonraki eğitim öğretime kadar, istedikleri bir ilde staj neviinden eğitim alacak. Bu sürede maaş almaya devam edecek.

CHP’nin de seçim beyaannamesinde yer alan tam gün eğitim-öğretim vaadi AK Parti’nin de vaatlerinden biriydi. 2016 Şubat öğretmen atamaları ise defalarca dile getirilen ve sayı olarak da 30 bin olarak söylenen bir vaad idi ki atama bekleyen öğretmenleri yakından ilgilendiriyordu. Meslek eğitimi ve öğretmen akademisi projeleri ise gene yüksek sesle dile getirilen vaatlerdendi. Üniversite sınav sisteminin değişmesi ise yine merakla beklenen ve içeriği tam olarak belli olmayan bir vaad.

Bizim de görevimiz bu vaatlerin sizler için takipçisi olmak.

 

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

19Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş5 Beğen!3 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest7 WhatsApp LinkedIn0 Print0 …

Tartışmaya Katılın

Ak Parti'nin 1 Kasım Eğitim Vaatleri Nelerdi ?

Share via

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş